Karaman’dan gelişmemiş gelişmemiş

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında muhtarlar toplantısı yapıldı.

Akkoyun, Valilik güruh salonundaki toplantıda, İl Özel İdaresi ekipleri vasıtasıyla asfalt istila çalışmalarının yoğunlukla sürdürüldüğünü, köylerde bol bolamat düzeyinin artırılması maksadıyla bu tür çalışmaların atiklik kesmeden bitmeme edeceğini söyledi.

Köylerde ihtiyaç sahibi vatandaşların tespiti ve mukteza içtimai desteğin sağlanması üzerine muhtarların önemine özen calip Akkoyun, “Muhtarlar devletimizin köylerdeki temsilcileridir. Muhtarlar gören gözümüz, duyan kulağımızdır. Bizler, sizlerin yoluyla görüyoruz, duyuyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmamızda sizlerin desteği iri ehemmiyet yer etmektedir.” ifadesini kullandı.

Yaz Kur’an Kursları kapanış töreni yapıldı

Karaman İl Müftülüğünce yaz Kur’an Kursları kapanış ve bağış programı düzenlendi.

Güzelevler Camisi’nde düzenlenen programda mütekellim İl Müftüsü Faruk Yavuz, yaz Kur’an Kurslarının haddinden fazla adamakıllı ve mübarek geçtiğini aktardı.

Hayırlı ayrımsız nesil yetiştirmenin gayreti süresince olduklarını vurgulayan Gürbüz, şunları kaydetti:

“Cami ve Kur’an Kurslarında 463 öğretici eliyle yavru ve gençlerden oluşan 7 bin 750 öğrenciye, Kur’an-ı Eli Açık, İslam’ın anne inanç esasları, ibadetleri ve Hazreti Muhammed’in hayatının öğretildiği eğitim bilimi süresince öğrenciler ayak topu, yüzme gibi etkinliklerle balkı fasıla geçirdiler. Kim Kur’an-ı okursa, okuduğunu anlarsa, dünyası da ahiretti da behişt evet. Kendisine, ailesine, ülkesine, milletine, dinine, diyanetine kandırıcı bire bir tohum esermek hepimizin vazifesidir. Onu amacıyla bu öğrencileri camilerde topladık.”

Yaz Kur’an Kurslarındaki öğrencilerin Kur’an-ı Semih tilaveti, ilahiler ve koşuk dinletisinin ardında yapılan duayla program sona erdi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Karaman’bile 2022 yılı 3. Bağımlılıkla Savaş İl Koordinasyon Müesses Toplantısı, Vali Tuncay Akkoyun’un başkanlığında yapıldı.

Akkoyun, Tarım ve Rustik Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) güruh salonunda düzenlenen programda, bağımlılığı engelletmek için verilen eğitimlerde amme kurumlarının ve STK’ların işbirliği içerisinde olmasını gerektiğini söyledi.

Bağımlılıkla yegâne başına uğraş etmenin el olduğunu aktaran Akkoyun, şunları kaydetti:

“Bu nedenle cümle amme kurumlarımız ve sivil cemiyet kuruluşlarımız işbirliği ortamında olmalıdır. İl Milli Yetişek Müdürlüğümüz konuyla ilişkin eğitimler vererek, Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğümüz sahada vatandaşlarımızla bire bir arada bulunarak benzeri zamanda vatandaşlarımızdan bindi alarak bağımlılıkla savaşım edilmelidir. Tabiiyet çabucak aynı gruba özgü iş olmayıp toplumun genelini ilgilendirmektedir.”

Share: