Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Izdıraplı, ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekillik kendisine çocukları kırtasiye ve pusula yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 terbiye tedris yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam eden çocukları için “Terbiye ve Hareket Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; şube çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, nev gibi malzemelerin yanında Nezaret vasıtasıyla internet sitesinden zar edilen Çocuk Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı mektup bile düz alıyor.

Bakan Derya Yanık, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda güzeşte sene 22 ilin kırsal bölgelerinde ayrıntılar üzere koruyucu ve yasaklayıcı hizmetler için bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu izansız bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir fail Acılı, bala himaye hareketli ekipleri yoluyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve yasaklayıcı hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedris yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Eğitim ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına meni fail Kederli, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden dahi destekliyoruz. Yetişek ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula tamam olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli tıpkı eğitim bilimi talim yılı diliyorum.”

Share: