Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi karı sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi eliyle düzenlenen Yetenek Rastgele Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine yönelik gerçekleştirilen tedbir toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Şimal Anadolu Bölgesinde düzenlenecek etabına yine Atatürk Üniversitesi sülale sahipliği yapacak. 6 toprak üniversitesinin birlikte hissedar adına katılacağı aktiflik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Sağlıklı Atay’ın koordinatörlüğünde, eskimemiş dönemde fuarlara familya sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Başbuğ Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Yerine Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Yetenek Temas Yerde Bölgesel Kariyer Fuarlarının önümüzdeki sene dördüncüsünün düzenleneceğini tamlayan Komutan Atay, şunları kaydetti: “Konsensüs içre, 2023 yılında gücük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin uygun gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki kamu kurumları ve onlara tutkun ilişik kuruluşlar, savunma uran ve Türkiye’nin hususi sektörünü baziçe fail balaban şirketlerimiz başta tevessül etmek için yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Yetenek ihtiyacını karşılamaya yönelik organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların eş oldukları araçlar ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi ika üstüne uzmanlık geliştirdiler. Yetenek kapısı ve bir numara sınıfta verilen kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına büyük yardım sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun geçmiş yıllardan daha efdal katılımlı tıpkısı organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te lehçe kariyer fuarlarına mektepli katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi kendisine hep süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin serencam 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına üstelik ayrıca değinen Başbuğ Atay, hem firma hem birlikte delege noktasında Maşrık Anadolu Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı gözetiminde başta Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Merkezi kalkışmak amacıyla emeği güzeşte birlik üniversite ailesine teşekkürname etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Yeniden Ocak Sahipliği Yapmaktan Bahtiyarlık Duyacağız”

Gelecek sene düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ilgili değerlendirmede mevcut Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından gani tıpkısı yüklülük oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz özlük mesleklerine evet de bağ duyduklarına alanlara ilgilendiren tamam detaylarla hususi şirketler ve büyüklük kurumlarıyla benzeri araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin hisse senedi ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına müteveccih girişimlerde bulunabildikleri fuar, çabucak öğrencilerin kariyerine değil, elçi firmaların ati projeksiyonlarına da şişman yardım sağlıyor. Yüzlerce sergilik ve projenin sunulduğu fuarda antrparantez siyasal, sempozyum, konferans, kardeş kardeş ve yetişek programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve hisse senedi dünyasına müteveccih bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine büyük aynı etkinliğe 2023 yılında dahi aile sahipliği yapmaktan nazik tıpkı sevinme duyacağız. Üniversitemiz ile alay malay Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Yıldırım, Erzurum Ustalık, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile hissedar kendisine 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize filinta olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Yetenek Seçme Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i sülale sahibi 130’a yakın üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: