Kars haberleri… Başaltı Pehlivanı Onur Susuz acun ikincisi oldu

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü güreş takımı sporcusu Haysiyet Susuz, Acun Göçer Oyunları’nda başaltı boyunda dünya ikincisi kendisine sim madalyanın sahibi oldu.

Türk milli takımıyla çıktığı güreşlerde 19 ülkeden 65 sporcu beyninde ikinci olan 25 yaşındaki kudretli güreşçi Haysiyet Susuz, Döşemealtı’nın de gururu oldu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu yoluyla Bursa’nın İznik ilçesinde bu yıl dördüncüsü planlı Acun Göçebe Oyunları’nda milli topluluk namına güreşlere katılan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü güreşçisi Itibar Susuz, başaltı kategorisinde büyük aynı başarıya imza attı. 19 ülkeden 65 sporcunun katıldığı başaltı boyunda acun ikincisi olan milli pehlivan, namına destek olan Döşemealtı Belediye Reisi Toygar Gailesiz ve takımında saha aldığı Başpehlivan Mualla Yavuz ve hocalarına teşekkürname etti.

Döşemealtı Belediye Başkanı Toygar Zihayat, Başpehlivan Yüksek Gürbüz’ün ekibinde yer alan Saygınlık Susuz’u 1 kamer önce aktarma ederek renklerine bağladıklarını söyledi. Başkan Zinde, “Onur Susuz Pehlivanımız Başaltı boyunda balaban tıpkısı muvaffakiyet kazandı. Milli takım formasıyla çıktığı müsabakalarda Acun ikincisi namına hem ülkemizi hem ilçemizi büyük bir sevince boğdu. Henüz büyük başarılar yolda” diye konuştu. – ANTALYA

Share: