Kartal Belediye Reisi Yüksel, Hacı Bektaş-I Veli’yi Ihtifal Törenine Katıldı

Kartal Belediye Reisi Gökhan Yüksel, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş-ı Ege Ihtifal Programı’na katıldı.

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde tıpkısı paradigma ziyaretlerde mevcut Komutan Yüksel, arkası sıra Cumhuriyet Altını El Partisi Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu ile gelişigüzel “59. Ulusal, 33. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Yâd Törenleri ve Hars Müzakere Etkinlikleri”hangi katıldı.

“BİRLİK, BERABERLİK VE BARIŞIN SEMBOLÜ”

Komutan Gökhan Yüksel Hacıbektaş’taki ziyaretlerine Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı ve Müzesi’ni ziyaret ederek başladı. Türbede dua fail ve ardından kısa bir konuşma özne Başbuğ Yüksel, “Dünyamıza kattığı değerler ve anlayışı ile asırlardır kontak, muadele ve barışın sembolü olan Hacı Bektaş-ı Veli’yi saygıyla anıyorum” dedi.

Ziyaret programı kapsamında Hacıbektaş ilçesinde muhtelif ziyaretlerde mevcut Başkan Gökhan Yüksel’e ziyaretinde, CHP İstanbul Mebus ve Genel Başkan Eş Güdümcü Başdanışmanı Erdoğan Yer, Cumhuriyet Altını El Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve CHP Kartal kaymakamlık yöneticileri eşlik etti.

Komutan Yüksel, daha bilahare CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bu arada, Kemal Kılıçdaroğlu Ekin Merkezi’nde planlı Arsıulusal Hacı Bektaş-ı Iye Ihtifal Törenleri ve Ekin Sanat Etkinlikleri’ne katıldı.

Programda Hacı Bektaş-ı Ege Hukuk ve Barış Ödülü, Kamil Ateşoğulları’na takdim edildi. Program kapsamında yapılan etkinliklerde Hacı Bektaş-ı Iye’yi anmak üzere Alevi deyişleri söylenirken semah dönüldü.

Share: