Kastamonu gündem haberi… KASTAMONU – “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projelerinin tanıtım tırı Kastamonu’ya geldi

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilişik iptila edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan tanıtım tırı, Kastamonu’dahi vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanan lansman tırını ziyaret edenlerden gâh vatandaşlar, mevhum kök gözlükleri sebebiyle, bazıları üstelik tabletler üzerinden daha önceki yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik toplumsal basamak ve arsa projesinin tanıtımının yapıldığını söyledi.

Kastamonu’üstelik 1118 konut, 1750 göz arsası ve 100 hisse senedi yeri arsasının evvel etapta vatandaşlara sunulacağını tabir eden Vali Çakır, “Kastamonu ilimiz ve ilçemizde vatandaşlarımıza sunulacak arsa ve ev sayısının arttırılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projeye haddinden fazla erdemli katılımın olduğu kamuoyuyla paylaşıldı. Bu konuda projeyle alakalı bibi vatandaşlarımızın kafalarında tıpkı mızıka istifham işaretlerinin olduğu aynı hamur. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu faal tır ilimizi ziyarete geldi. Vatandaşlarımız kafalarında kim sorulara cevaplarını bulacaklar. Akıllıca bildik yanlışları, kusurlu tanıdık doğruları burada kaynağından öğrenecekler.” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise geliri belirli seviyede olan vatandaşların karı, aksiyon yeri ve yer sahibi olacağını belirterek, “Tırımız vatandaşlarımızı haberdar etmek amacıyla geldi. Henüz öncede bilgelik kirliliği oluşturan konular oldu. Bu konularda de lüzumlu izahat açmak için tırımız buraya geldi.” diyerek konuştu.

Share: