Kastamonu haberi… Kastamonu’da düğündeki yemekten yiyen güveyi ve davetliler hastanelik oldu

Kastamonu’birlikte düğündeki yemekten yiyici güveyi ve davetliler hastanelik oldu

Kastamonu’bile düğünde yedikleri yemekten 31 güç zehirlendi

KASTAMONU – Kastamonu’bile düğünde izzetüikram edilen yemekten yedikten sonraları rahatsızlanan 31 kişi, besin zehirlenmesi şüphesiyle otama altına makbuz. Düğündeki yemeğe 200 civarında davetlinin katıldığı öğrenilirken, yemekten yiyen eloğlu bile zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde Akgüney ve Doğanören köylerinde planlı düğünde izaz edilen yemekten yiyici davetlilerden 31 dirilik, aynı müddet sonra rahatsızlandı. 13’ü çocuklaşmak amacıyla 31 kişinin fenalaşması üstüne görüngü hesabına çokça sayıda afiyet ekibi ve cankurtaran irsal edildi. Davetlilerden bazıları ambulanslarla, bazıları da hususi araçlarla İnebolu Celal Hastanesine kaldırıldı. Besin zehirlenmesi şüphesiyle otama altına alınan 31 kişinin tedavilerine başlandı. Düğüne 200 civarında davetlinin katıldığı ve izaz edilen yemekten yedikleri öğrenildi. Düğüne yer dışından gelen çokça sayıda davetlinin dahi, evlerine kesilmek üzere çıktıkları yolda fenalaştıkları ve yeryüzü mümasil hastanelere başvurdukları belirtildi. Olayla ilgilendiren sormaca devam ederken, İnebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri üstelik yemekten göstermelik aldı.

Öte yandan düğünde yedikleri yemekten zehirlendikleri düşünülen davetlilerden halen İnebolu Azamet Hastanesine müracaat edenlerin olduğu öğrenildi.

Ayrıca eloğlu Mehmet Akgün de tavuklu pilavdan yedikten sonra fenalaşması üzerine İnebolu Heybet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan eloğlu Mehmet Akgün’ün durumunun ciddiyetini koruması üzerine Kastamonu Yetişek ve Araştırı Hastanesine irsal edileceği belirtildi.

Gelin Maksat Demirtaş’ın babası Erdoğan Demirtaş ise, “Neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Pilav dokumalı gibi ayrımsız boyut var beyninde. Pilavda tavuk vardı, o dokumalı sanırım. Düğünde yer bir iki 200-250 gönül vardı, kâffesi dahi yemekten yediler. Damadın durumu az buçuk daha çetin” diyerek konuştu.

Düğünde yedikleri yemekten zehirlenen çağrılı, “Köyümüzde düğün vardı. Düğünde tavuk ile pilav yedik. Ondan bilahare midemiz bulandı ve kusma ettik. Şu anda az buçuk iyiyim, dernek bir hayli kalabalıktı. 200’den aşkın emanet vardı. Dolay köylerden mevrut çokça sayıda kişi vardı. Hepsi ayrımsız köyde birleşti” dedi.

Share: