Kastamonu politika haberi | Tosya Belediyesi divan toplantısında gündem maddeleri görüşüldü

Tosya Belediyesi Ekim ayı sedir toplantısında ruzname maddeleri görüşüldü.

Tosya Uray Teşrinievvel kocaoğlan dümdüz sedir toplantısı, Şehremini Volkan Kavaklıgil başkanlığında yapıldı. Uray divan güruh salonunda gerçekleştiren toplantının küşat konulmasını fail Komutan Volkan Kavaklıgil, “Tosya Belediyesi Ilkgüz ayı divan toplantısını, ilçemize balkı olması dileklerimle açıyorum. Deminden biricik tek ruzname maddelerine geçerek maddeler üstünde düşün ve oylama yaparak meclis toplantımız sona erecektir” dedi.

Daha bilahare divan gündem maddelerine geçildi. Ruzname maddeleri öncesinde SELIM Parti Tosya Belediyesi sedir üyeleri yazılmış bire bir takrir vererek, D100 karayolu yakınlarına ek tıpkısı itfaiye aracı istasyonunun açılmasını istedi. Kayıtlı soru önergesi ile ait konuşan Başkan Kavaklıgil, “İtfaiye istasyonu konusunda yaşanan etki ve sorunların farkındayız. Ancak Belediye namına ek aynı itfaiye aracı istasyonu açılmasının maliyeti yoğun evet. Ayrıca biz Tosya Belediyesi olarak şurası yapabiliriz; Tosya Organize Uran yönetimi Organize Sanayi Bölgesi sınırları zarfında tıpkı itfaiye istasyonu bulundurmak zorunda. Kombinasyon sanayi yönetmeliği bunu vabeste tutuyor. Tığ Belediye kendisine Tevhit Sanayi Bölgesinden bu konuda müzaheret edebiliriz. Eğer ki Kombinasyon Uran Bölgesi yönetimi bu konuda bizden bindi bekler ise biz temas ant o desteği vermeye hazırız” dedi.

Komutan Volkan Kavaklıgil’in konuşması sonrasında DÜRÜST Tümen sedir üyelerinin vermiş olduğu yazılmış takrir oylamaya sunuldu. Önerge düşünce çokluğu ile ret edildi.

Tosya Şehirlerarası Otogarı ve Tosya Efsanevi Pazarı inşaatları üzere meclis kararı ile özel aynı bankadan 12 milyon 500 bin TL borçlanılması konusu ile ilişkin mütekellim Başbuğ Kavaklıgil, “Sayın divan üyelerimiz, bildiğiniz kabil elan geçmiş Belediyenin bu yatırımları için borçlanılması kararı almıştık. Bu kredinin kullanılması amacıyla teminat mektubu vermemiz gerekir. Bu tezkere her 3 ayda katma harcama çıkarmakta ve belediyeyi bütçesine katma maliyet olduğu görüldü. Tığ bile buna çözüm aşamasında Uray mülklerinden birini teminat vererek bu krediyi girmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Konu ile ait MHP’li sedir üyeleri aracılığıyla verilen önerge fikir çokluğu ile ret edildi.

Diğer ruzname maddelerin birlikte görüşmesinin peşi sıra sedir toplantısı sona erdi. – KASTAMONU

Share: