Kastamonu siyasa haberleri: Atatürkçü Beyin Derneği Genel Başkanı Bozkurt’tan Kılıçdaroğlu’na kaba sözler

Kemalist Kanı Derneği Umumi Başkanı Bozkurt’tan Kılıçdaroğlu’na kaba sözler

“Aman bize düşünce verecekler diye sen türbana hürriyet çıkartamazsın”

ANKARA – Atatürkçü Bellek Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Cumhuriyet Altını El Partisi’nin başörtüsü ile ilgilendiren yasa önerisine değinerek, “Aman bize düşünce verecekler diye niteleyerek sen türbana özgürlük çıkartamazsın” dedi.

ADD Umumi Başkanı Hüsnü Bozkurt, 32. yıl önceki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Bahriye Üçok’u ihtifal programında konuştu. Başbuğ Bozkurt, “Hepimize Cumhuriyetin kurucularından bırakıt bir fariza var. Bazılarımız bu görevin farkında değil. Şu parti bile bu öğür üstelik siyaset yapıyor. Cumhuriyet dünyada eşi benzeri olan tıpkısı celal değildir. Aman bize düşünce verecekler, aman efendim bize oy vermezler. Anayasanın 24. maddesi orada durduğu sürece sen türbana hürriyet için kanun çıkaramazsın, menfaat dahi görelim. Kimse bu kimseye sistem dahil devletin gelişigüzel kanunu kült kurallarına bağlayamaz. Bunu süratli reddediyorum” diye konuştu.

İhlas Bili Ajansı’na özel açıklamalarda mevcut Başbuğ Bozkurt, “Demin böyle bakıldığı antlaşma Cumhuriyet Halk Partisi Umumi Başkanının bu önerisi ve verilen kanun teklifinin ben anayasayla ahenkli olduğunu düşünmüyorum. Böyle bire bir şeyin esas haline getirilmesi çok elan vahimdir. Zira anayasamız de elhak garanti altındadır. Hakeza aynı güvenceye ihtiyaç üstelik yok. Zımnında bu insanların inançlarıyla oynamamak geçişsiz. Laik demokratik, sosyal hususiyet devletini hep kurallarıyla işletirsek kimsenin yok başını örttüm yok başını açtım diyerek keder etmesine lüzum olmaz” ifadelerini kullandı.

Share: