Kastamonu spor haberi… Tosyalı karateciler, Kastamonu’dan 7 madalya ile döndü

Kastamonu’da Müptedi Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde planlı karate müsabakalarında, Tosyalı zihayat sporcular 7 madalya kazandı.

Kastamonu’da, Mektep Çocuğu Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde karate müsabakaları düzenlendi. Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 150’den aşkın sporcu katıldı. ‘Kata’ ve ‘kumite’ kategorilerinde planlı müsabakalar böylecene basamak elde eden Tosyalı dinç sporcular, madalya ve ortaklık belgesi ile ödüllendirildi.

Ödüller Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Spor Büro Müdürü Dr. Açık Deniz Kaya, Kastamonu Toy Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ademiyet Keloğlu, pakt temsilcileri, antrenörler ve hakemler marifetiyle verildi.

Organizasyona Tosya Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yer düz 13 sporcu ile katılan teakwondo takımı, kadınlarda 4, erkeklerde 3 madalya kazandı.

Organizasyon böylece değerlendirmede bulunan Tosya Gençlik Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin, “150’den çok sporcunun Müptedi Spor Haftası vesilesi ile yapılan organizasyona karate kategorisinde 13 sporcu ile katıldık. Antrenörlerimiz Mehabetli Özder ve Ziyalı Ayşe Özder nezaretinde yetişen sporcu kardeşlerimiz ilçemizi başarı ile katakulli ederek madalya sıralamasına girdiler. Antrenörlerimizi ve sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. İlçemizde Toy Takımlarımızın altyapısının ati namına beklenti vadettiğini vurguladı ve emeği güzeşte herkese teşekkür etti. – KASTAMONU

Share: