Kastamonu’da yükümlülerin yaptığı ebru ve resimlerin düzlük aldığı işporta açıldı

Kastamonu’da esrar konu kullanımı ve ticareti suçundan haklarında tedavi ve denetimli azadelik kararı verilen yükümlülerin yaptığı ebru ve resimlerin meydan aldığı sergi açıldı.

Hak Bakanlığı ile Milli Terbiye Bakanlığı beyninde yapılan protokol çerçevesinde, uyuşturucu yön istimal suçundan haklarında tedavi ve denetimli serbestlik kararı sunulan yükümlülere yönelik Halk Terbiye Merkezi Müdürlüğü bünyesin ebru sanatı kursu açıldı. Kursa katılan 19 yükümlünün hazırladığı ebru ve resimlerin vadi aldığı işporta Kastamonu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen programla Adliye binasında açıldı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ceylan, makro aynı serginin açılışında tıpkısı arada olduklarını söyledi.

Sergi karşı bilgi veren Ceylan, El Yetişek Merkezi Müdürlüğü bünyesinde katıldıkları “ebru sanatı” kursunun yükümlüler açısından haddinden fazla büyük bire bir mücahede olduğunu belirtti.

Ceylan, “Yükümlülerin yersiz zamanlarını hayır aynı meşguliyetle geçirmelerini ve sosyalleşmelerini amaçlayan bu faaliyete katılması bizler amacıyla çok mefret. İnşallah tasavvur görünen olur. Yükümlüleri sanatsal faaliyetlere yönlendiren ve serginin açılmasında emeği güzeşte özellikle Denetimli Serbestlik Müdürümüz, Milli Eğitim Müdürümüz ve Ahali Eğitim Müdürümüz görünmek amacıyla tüm paydaşlara teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Yükümlülerin yaptığı 19 ebru ve resmin vadi aldığı işporta erte akşama kadar Adliye binasında sarih olacak.

Serginin arkası sıra ihtiyaç sahibi 70 yükümlünün çocuklarına kırtasiye yardımı yapıldı.

Share: