Kastamonuspor Başkanı Burak İzbeli’den Galatasaray değerlendirmesi Açıklaması

Futbolda Tarım Türkiye Kupası 3. Eleme Turu’nda mücadele edecek TFF 2. Loda ekibi GMG Kastamonuspor’bile, Galatasaray ile eşleşmenin mutluluğu yaşanıyor.

GMG Kastamonuspor Kulübü Başkanı Burak İzbeli ve takımın teknik direktörü Pek Akpunar, Galatasaray eşleşmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Kültür Türkiye Kupası’nda Galatasaray kadar ülkenin önemli kulüplerinden biri ile karşılaşacak olmaktan etraf nazik bahtiyarlık duyduklarını belirten İzbeli, “Bizim için yenmek yahut yenilmek kocaman değil. Sahaya çıkıp sunma ongun mücadelemizi ortaya koyarak, Kastamonu’yu kumar edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’a iri imtina etmek duyduklarını vurgulayan İzbeli, “Türkiye’nin yeryüzü balaban kulüplerinden birisine misafir olacağımızın farkındayız. Ama sahaya çıkıp, mücadelemizi ve yüreğimizi ortaya koyacağız. Kuranın iki takıma bile hoş olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Metin Akpunar ise koca benzeri takımla karşı karşıya geleceklerine dikkati çekerek, şu görüşlere düz verdi:

“Türk futbol tarihinin sunma şişman başarılarında imzası kâin, Tarım Türkiye Kupası’nı 18 sefer iktisap başarısı göstermiş olan Galatasaray ile bu turda eşleştiğimiz amacıyla serencam kademe mutluyuz. Bu karşılaşmanın futbolcularımızın gelişimi açısından güzelce tıpkı repertuvar olacağını düşünüyorum. Galatasaray karşısında futbolun doğrularını ve oyunun gerekliliklerini hesabına getirmeye çalışacağız. Ayrıca, İstanbul’üstelik etkili taraftarımızın bu pik güç demet göstereceklerine ve bizi destekleyeceklerine içtenlikle inanıyorum.”

Share: