Kato Dağı’nda onlarca güre futbol aşkı için yerey sahada arak döküyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bakir açılan spor kulübü sportmen beslemek için çalışmalarına başladı, Ancak çalışmalarını yapabilecekleri benzeri kayran olmadığından topraklı benzeri alanda elemelere katılarak evvel 11 amacıyla müthiş savaşım eden gençler halı kayran istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde yeni açılan Beytüşşebap Spor Kulübü geçmiş çalışmalarına başladı. İlçede ayak topu takımı olmadığından ilk defa maçlara karışmak amacıyla hazırlık işleyen yöneticiler, köylerde tıpkı mahiye ayrımsız çalışmanın ardından seçtikleri 75 genci Sinekli düzlük köyündeki düz alanda kişi imkanlarıyla yaptıkları sahada terbiye ve antrenmanlara bağımlı tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla düz yapıp dikenli olan yerleri temizleyip egzersiz yapıp aralarında maç yapıyor. Kulüp yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık içinde terbiye verdiklerini söyleyerek yetkililere destek çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada aynı futbol spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp tıpkısı ay içerisinde köylerimizi dolaşıp yetenekli ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Kestirmece 76 gönül şu an burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla beraber topraklı tıpkısı sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i fehmetmek üzere ceht veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi kaşkariko edeceğiz. Kül yetkililerden destek bekliyoruz. İmkanlarımız yok, Beytüşşebap’a stat istiyoruz. Gereç eksikliğimiz var. Gençlerde gizil var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli dinç ise sporcu gelmek için uğraştığını söyledi. Dereli, “Tek yerden bindi almıyoruz. Burada terbiye veriliyor. Topraklı bire bir sahada çalışıyoruz. Haddinden Fazla güre kardeşimiz var ama saha olmadığı amacıyla müşkülat çekiyoruz. Destek bekliyoruz” diyerek konuştu. – ŞIRNAK

Share: