Kayapınar Belediyesi aracılığıyla 213 kişiye evde bakım hizmeti

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne sınırlanmış Evde Hizmet Birimi ekipleri, zat ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan bakıma eksikli, buğulanmış, özürlü ve pestil vatandaşların dirim kalitesini arttırabilmek için evde bakım hizmeti veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, toplamda 213 vatandaşın çalışkan kendisine yararlandığı bakım 7 keyif teknikeri ve 7 katışıksızlık personeli eliyle verilmektedir. İlçe sınırları içerisinde yardıma kadın, bekâr bırakılan ve kişi ihtiyaçlarını bir tane başına karşılayamayan yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetleri devam ediyor. Yardıma eksikli vatandaşların esenlik ve ocak temizliği kabil ihtiyaçlarını gideren bakım çerçevesinde pansuman, sonda, arı hizmet, ruh bilimsel danışmanlık hizmeti, çamaşır yıkama ve kurutma ile güzellik salonu hizmetleri veriliyor.

Kayapınar’ın yaşanabilir, dimdik ve ulaşılabilir tıpkısı şehir olması için okkalı mücahede harcadıklarını anlatan Kaymakam ve Şehremaneti Başkanvekili Arif Karaman, zinde birey olmadan, metin sosyete olanaksız değerlendirmesinde bulundu. Karaman “Kayapınar’ı sağlıklı bire bir site haline değirmek ve vatandaşlarımıza henüz kaliteli tıpkısı hizmet verebilmek adına birlik sorunların çözümü için çalışıyoruz. Evde bakım birimimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza evlerinde hizmet veriyoruz. İlçemizde güçlü cemi bireyleri ithaf etmek bizim en balaban görevimiz. 158 kişiye katışıksızlık, 42 kişiye sonda ve 13 kişiye de pansuman hizmeti veriyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: