Kayapınar’da gençler ile kollar ekin ve sanatla ilgileniyor

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, hars ve müzakere merkezinde açtığı kurslar alçak ilişki gördü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, gençlik merkezinde gençlere müteveccih putrel, erbane, gitar, görk, keman, canip flavta, piyano kursları ile foto, uğraşı, temsil, elektronik beyin, İngilizce ve diksiyon kursları, 10-14 yaş arası çocuklara yönelik namına de saz, gitar, piyano, erbane, keman ve fotoğraf kursları saha alıyor. Branşında tecrübeli 10 hoca nezaretinde 520 öğrenciye haftada 7 devir kurslar veriliyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başkanvekili Arif Karaman, eğitimi sadece akademik canlılık olarak görmediklerini belirterek, çocukların sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini de desteklediklerini anlatım etti. Karaman, “Şehremaneti adına spora, eğitime, bilgiye ve bilime balaban önem veriyoruz. Başarılarının elan da artması amacıyla yaz dönemi kursları ile gençlerimiz ve çocuklarımızın tekellüm ve ekin ile bile ilgilenmelerine imkan sağlamaya bitmeme ediyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: