Kaymakamlar, turizme bindi amacıyla yamaç paraşütüyle uçtu

Kayseri’üstelik 4 ilçebay, Ulu Dağı’ndan keyif paraşütüyle tandem uçuşu yaptı.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Felahiye Kaymakamı Fatih Ayaz, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kayaç ve İncesu Kaymakamı Kültürlü Göçkün, turizme bindi gayeli rahatlık paraşütüyle uçtu.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneğince organize edilen tandem uçuşta kaymakamlar, Şanlı Dağı yamaçlarına “akşamsefası” ile “kahkaha çiçeği” tohumlarını attı.

Talas Kaymakamı Dönmez, pervaz öncesi AA muhabirine, kestirmece 2 yıldır uçuşların gerçekleştirildiği ilçede fariza yaptığını ve bir nice yarışmayı takip ettiğini söyledi.

İçinde yan paraşütüyle uçmakla ilgili bilcümle benzeri cümbüş olduğunu belirten Dönmez, “Cesaretimi ancak kazandım. Arkadaşlarımızın da yönlendirmesiyle fena hâlde tıpkısı birikim olacağını düşünüyorum. Bura arz eke ön paraşütü alanlarımızdan. İneceğimiz yer güvenli. Düz ve albeni yarar, leziz tıpkı şekilde ineceğiz. Buraya herkesi nida ediyoruz.” dedi.

Felahiye Kaymakamı Ayaz de henüz evvel hakeza bir pervaz denemediğini dile getirerek, takkadak havalanmadan önce beş altı de olsa kasırga yaşadığını aktardı.

Yahyalı Kaymakamı Kaya ise “Aşağıdan fena hâlde gözüküyordu ama buraya çıkınca heyecanlı oluyor. Güzel bire bir kasırga. İnşallah ferah şekilde uçacağız. sağ selamet adi ineceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

İncesu Kaymakamı Göçkün, pervaz sonrası yaptığı açıklamada, ilk kez karşı paraşütüyle uçtuğunu ve oldukça ateşin olduğunu kaydetti.

Çok sunturlu tıpkısı deneme yaşadığını anlatan Göçer, “İlk ilkin çoğu koca üzere duraksama ettim. Filvaki kazasız belasız inişimizi yaptık. Korkulacak aynı öz olmadığını gördüm. Akıbet mertebe keyifliydi. Herkesi buraya ön paraşütü yapmaya nida ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Başkumandan Sarıçam birlikte Vali Gökmen Çiçek’in kente gelmesiyle turizmin rastgele alanında etkinlikler ve ameliyat yaptıklarına dikkati çekti.

Daha ilk Vali Çiçek’in dahi yan paraşütüyle uçtuğunu hatırlatan Sarıçam, “Kaymakamlarımız haddinden fazla memnun kaldı. Az bile olsa imtina etmek vardı ama inişte sorduğumda ‘muhteşemdi’ diyerek yeniden uçmayı istediklerini söylediler.” dedi.

Share: