Kayseri fen… Develi’de Fatma-Turan Aksu Koca Öğrenci Pansiyonu açıldı

Develili iyicil Turan Aksu eliyle Develi Mesleki Eğitim Merkezi’nde tahsil gören öğrencilerin barınacağı 100 yataklı Fatma-Turan Aksu Eş Öğrenci Pansiyonu’nun açılışı kaza protokolü ve Milli Eğitim Vekil Yardımcısı Nazif Yılmayan’ın katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, İlçe Milli Yetişek Müdürü Erek Toprak’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Develili hayırseverlerin seçkin ant eğitime yatırımlarıyla Develi’deki eğitime katkı sağladıklarını tamlayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Mesleki Eğitim Bilimi Merkezindeki eğitimin kalitesini yükseltecek böylesi fena hâlde ve nezih yurdu ilçemize kazandırdığı için Turan Amcamıza ve kıymetli ailesine şahsım ve hemşerilerim yerine şükranlarımı sunuyorum” dedi. Iyilikçi Turan Katarakt da emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 26. ahit DÜRÜST Parti Kayseri Saylav Sami Dedeoğlu dahi Develi’nin eğitime bindi birlikte Türkiye’de zirvede olduğunu belirterek Turan Aksu ve ailesine şükranlarını iletti. İlçe Kaymakamı Mehmet Tunç’un teşekkür konuşmasının ardından konuşan Milli Eğitim Bilimi Vekil Yardımcısı Nazif Yılmaz, Türkiye’dahi serencam 20 yılda eğitimdeki gelişmeleri anlattı.

Türkiye’nin 19 milyon öğrenci sayısıyla balaban bir potansiyele ehil olduğunu ve mesleki eğitim bilimi merkezlerindeki mektepli sayısının ve kalitesinin herhangi bir sabık sene arttığını belirten Bakan Yardımcısı Yılmaz, “Ülkemizde neşelilik gösteren Mesleksel Yetişek Merkezlerinde sıkı hizmeti bulunmamaktadır. Turan Amcamızın yaptırdığı bu ensiz ülkemizdeki beşinci yurttur. Böylesi numunelik dokuma fail ve şişman bire bir ihtiyacı gideren Turan Amcamıza ve bulunmaz ailesine teşekkür ediyor; yapılan yurdun eğitim bilimi camiamıza ve Develimize doğru olmasını diliyorum” dedi. – KAYSERİ

Share: