Kayseri haber! DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, partisinin Kayseri İl Başkanlığını ziyaretinde konuştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Numan Vareste, TBMM Umumi Kurulunda görüşülen basın, içtimai iletişim araçları ve internet haberciliğine ilişkin yasa teklifiyle ilişik, “Avrupa ülkelerinde gündeme geldiği ant reform oluyor, hürriyet alanlarının genişletilmesi oluyor, Türkiye’üstelik gündeme geldiği ant otokrasi ya üstelik tıpkısı sıkı denetim uygulaması kadar görülüyor. Yararlı öyle değil.” değerlendirmesini yaptı.

Kurtulmuş, partisinin Kayseri İl Başkanlığını ziyaretinde, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tıpkı seçim havasına, bire bir intihap sürecine girdiğini söyledi.

SELIM Parti’nin seçme zaman seçime hazır vaziyette çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Şu anda teşkilatlarımız, Türkiye’nin değme yerinde, devlet teşkilatlarımız, kaza teşkilatlarımız bütün kademeleriyle gelişigüzel kebir aynı dönemin çalışmalarını başlatmış durumdayız. Hedefimiz yeniden aktif, balaban Türkiye’yi bina etmek. Bu maksat etrafında kenetlenmiş, eş tıpkısı vizyonu olan, ortak tıpkısı ati tasarımı olan ve milletimizin beklentilerini, taleplerini, politika sahnesine taşımayı bugüne kadar şok domuzuna tıpkısı şekilde nail olan ayrımsız siyasi parti. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sayın Cumhur Reisi’mızın öncülüğünde girdiği gelişigüzel seçimi nail olan tıpkı politik akım. İnşallah 2023 seçimlerinde üstelik Cumhur Reisi’mızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtirerek milletimizin oylarıyla ve ardından bile aynı devir kurulacak sandıklarda DÜRÜST Parti’yi meydanda uzaklık bir numara parti yaparak, parlamentonun sunma faal siyasi grubu olarak, inşallah Türkiye Iri Ulus Meclisi’ne sokacaktır.”

Siyasetin bunaltıcı benzeri iş olduğunu anlatan Kurtulmuş, milleti daha ileriye dayanmak isteyen, hedefleri olan politik partilerin Türkiye’da temas devir başarılı olduğunu söyledi.

“Biz içtimai medyanın gür ve insanca bir şekilde kullanılmasından yanayız”

Aynı gazetecinin, “TBMM Umumi Kurulunda görüşülen basın, sosyal medya ve genel ağ haberciliğine ait yasa teklifini elbet değerlendirdiğini” sorması üstüne Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Biz sosyal medyanın ongun ve insancasına aynı şekilde kullanılmasından yanayız. Sosyal iletişim araçları candan, ferah niyetli kullanımlar bakımından haddinden fazla makul aynı araçtır, gani bire bir imkandır ve haddinden fazla zihayat aynı yerdir ama burada alanın dinamikliğini dahi kullanarak, kimi zaman bakıyorsunuz ‘no name’ hesaplar üzerinden temas tip saygınlık suikastları yapılıyor, hakaretler yapılıyor, iftiralar yapılıyor. Buranın ayrımsız şekilde sıkı düzen altına alınması, sözü olanın ‘benim söyleyeceğim meze var’ diyenin çok henüz açık aynı şekilde söyleyebilmesini gerçekleştirme edecek hazırlıklar, mufassal hazırlıklarla bu yasa gündeme gelmiştir. Henüz üstelik garibi bu yasanın esas omurgasını oluşturan Avrupa Birliği’nin sosyal medya düzenlemesidir. Hatta bazen cezalarla ait konularda kat sayı olsun diyerek söylüyorum, Türkiye’nin bu teklifle birlikte gelen ceza düzenlemelerinin tıpkı kısmı Almanya’dan dahi çokça çokça elan hafiftir. Yani bu hakeza aynı laf. Avrupa ülkelerinde gündeme geldiği antlaşma reform oluyor, hürriyet alanlarının genişletilmesi oluyor, Türkiye’birlikte gündeme geldiği ant otokrasi ya dahi ayrımsız sansür uygulaması kadar görülüyor. Yararlı öyle değil. Sözü olan, içten olan, engelsiz fikri olan, politik görüşü hangi olursa olsun, hangi söylerse söylesin onların rahat aynı şekilde, disiplinli aynı şekilde küçümseme söyleyecekleri tıpkısı alan olacak. Bu, onur suikastlarının olduğu, kimi gayriresmi işlerin döndüğü etki tıpkı kayran haline gelmesini önleyecek tıpkısı girişimdir. İnşallah meclisin kararıyla alay malay, onaylamasıyla alay malay yasanın çıkacağını beklenti ediyoruz.”

Ziyarette, DÜRÜST Tümen Kayseri Mebus İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, AK Tümen İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile kâh kaza belediye başkanları da yer aldı.

Share: