Kayseri haber | Kayseri’den gelişmemiş kısa

Talas Belediyesince “Yerel Yönetimlerde Vektörlerle Mücadele ve Dirim Bilimsel İlaç Uygulamaları” konulu konuşma düzenlendi.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, divan salonundaki konferansa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin birlikte, Konya, Niğde, Aksaray ve Avanos belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Talas Belediye Başbuğ Yardımcısı Koray Soy, konferansla amaçlarının yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekle hareketli mücadelelerinde uyguladıkları formül ve elde edilen sonuçların paydaş belediyelerde uygulanmasını çıkarmak olduğunu belirtti.

Talas Belediyesi Esenlik İşleri Müdürü Yaşar Bağırgan bile şehremaneti adına uyguladıkları ilaçlama yöntemleri yardımıyla 3 yıldır bölgede sivrisinek görülmediğini aktardı.

Kardeş şehir Şuşa’dan astronomi Kayseri’ye geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle ahi site olunan Azerbaycan’ın Şuşa şehri heyeti, kente geldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Yazman Yardımcısı Başkomutan Öztürk ile ofis başkanları çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette, Büyükşehir Belediye Meclisi oylaması ile cömert şehir olması kararlaştırılan Şuşa ile Kayseri arasındaki kardeşliğin mesafe kazanması üzere imzalar atılacak.

Heyet, kentin tarihi ve turistik mekanlarını birlikte gezecek.

Share: