Kayseri haberi: Kayseri’den gelişmemiş gücük

Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi Kaymakamlığı, Kardelen Hareketli Kadınlar Kadın Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi iş birliği ile kadınların umum emeği ürünlerinin satışının sağlanması üzere protokol imzaladı.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, imza töreninde mütekellim Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, bu kooperatifin büyümesi ve kadınların istihsal ve pres ile aile bütçesine bindi vermesi üstüne apotr olacaklarını anlatım etti.

Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan ise kadınların istihdamı ve üretime katılmasını çoğaltmak amacıyla yaptıkları protokolün kalburüstü olmasını diledi.

Kardelen Etkili Kadınlar Avrat Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hürmet Tembih de kendilerine kapılarını açan ve destek olan yetkililere teşekkürname etti.

Üretmeye bitmeme edeceklerini anlatan Tembih, ekonomiye destek olmaya çalışacaklarını kaydetti.

ERÜ’den 30 öğretim üyesi “Sunu Hareketli Bilim İnsanları” listesinde kayran aldı???????

Stanford Üniversitesi’nden John Ioannidis ve ekibi aracılığıyla temas sene hazırlanarak, PLOS Biology dergisinde yayımlanan “En Hareketli Bilgelik İnsanları” listesi açıklandı.

Açıklanan listeye göre Erciyes Üniversitesinden (ERÜ) 30 öğretim üyesi listeye duhul başarısı gösterdi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, “Yer Etkili Malumat İnsanları” listesine girme başarısı gösteren tedrisat üyelerini tebrik kartı etti.

Spor ATLATMAK 2. Güz Dönemi Spor Okulu kayıtları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor EKMEK 2. Bağ Bozumu Dönemi Spor Okulu kayıtları başladı.

Spor YEMEK yoluyla planlı sonbahar dönemi spor okullarında 12 spor tesisinde aralarında futboldan basketbola, okçuluktan tenise, yüzmeden kick boksa büyüklüğünde birbirinden değişik 13 branşta ağırşak veriliyor.

Kayıtları başlayan kurslar 1 Kasım’da başlayacak ve 4 Aralık’ta son bulacak.

Share: