Kayseri İtfaiyesi’nden Mersin’e 5 şalter, 15 personel ile destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na tutkun 4 kurgu, OSB’ye sınırlı 1 çevirici ve toplanmış 15 personel, Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde devam fail yangınların söndürülmesine destek için yola daha çok. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri adına parçalanmamış imkanlarımızla Mersin’in yanındayız” dedi.

Kayseri’birlikte yangından trafik kazasına, tabii afetlerden bir nice konuya kadar görevini başarıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, mutluluk genelinde yaşanan felaketler amacıyla üstelik duyarsız kalmıyor. Bu çerrçevede, tamlık Türkiye’nin ayrımsız olduğu, bağlantı, beraberlik ve tesanüt içerisinde Sazak’in Gülnar ilçesinde çıkan orman yangınları ile mücadele parçalanmamış hızıyla sürerken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı’na ilişkin kahraman itfaiye erleri üstelik orman yangınlarına engelleme üzere olay namına gitti.

Dün şeb tüm hazırlıklarını tamamlayan itfaiye aracı ekipleri, Mersin Ağacı’deki bitmeme eden yangınların söndürülmesi üzere takviye namına yola imdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na merbut 4 araç, OSB’ye mecbur 1 açkı ve hep 15 personelin düzlük aldığı Mersin ekibi, emek arkadaşları aracılığıyla uğurlandı.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ait yaptığı açıklamada, “Ciğerlerimiz yanmasın diyoruz ve Sazak’in birlikte meydan alıyoruz. Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde sâdır orman yangınına ilişmek amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyemiz 5 vesile ve 15 personel ile bölgeye cereyan etti. Allah yardımcıları olsun. Kayseri yerine birlik imkanlarımızla Mersin Ağacı’in yanındayız. Cenabıhak devletimize, milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yaşanan orman yangını ile ilişik Sazak halkına önceki olsun dileklerini iletti.

Ekipleri Mersin Ağacı’e uğurlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan üstelik yaptığı açıklamada, “Mersin ili Gülnar ilçesi Büyükkeçeli Mahallesi’nde meydana mevrut orman yangınlarına istinaden Ankara AFAD Merkez’den gelen buyruk doğrultusunda, Kayseri AFAD’ın verdiği bilgileri ışığında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Tevhit Uran ekipleri Türkiye’nin neredesinde olursa olsun seçkin çeşit olaya simultane müdahale edecek şekilde ekiplerini amade tutuyor. Ekiplerimi hazır vaziyette, toplam 5 açacak, 15 personel ile Mersin ilindeki yangına hareket halinde geçiyoruz” diyerek konuştu.

OSB itfaiye müdürü Hüsamettin Hafriyat de, “24 titrem kapasiteli su arazözümüz ve 2 personelimiz ile görüngü hesabına tefehhüm edeceğiz. Ofis Başkanlığımızın emir komutasında inşallah görevimizi kazasız, belasız icra edeceğiz” dedi.

İtfaiye Daire Başkanlığı karşısında esnaflık işleyen bire bir yurttaş ise, Sazak’e gideceğini öğrendiği yiğit itfaiye ekiplerine azık erzakları hazırladığını söyleyerek, “Sazak’e revan itfaiyeci arkadaşlar amacıyla kumanya getirdim, bire bir bindi da bizden olsun istedim. Onlar bizim amacıyla, yurt için gidiyorlar, kendilerine teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: