Kayseri selen… TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin Kayseri İl Başkanlığının açılışına katıldı

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Kayseri’birlikte partisinin il başkanlığı binasının açılışına katıldı.

Kente mevrut Sarıgül, Gültepe Mahallesi’ndeki Kayseri Sınırlanmış Ceza İnfaz Kurumu uğrunda mahkumlar üzere af çağrısını yineledi.

Birkaç mahkum yakınıyla burada ayrımsız araya gelen Sarıgül, partisinin Suret Değişmeyen Icra Kurulunun aldığı kararla Türkiye’de bilcümle cezaevlerinin önüne anbean af çağrısında bulunduklarını, bunun siyasi değil, vicdani bire bir istek olduğunu dile getirdi.

Aynı gazetecinin, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretini sorması konusunda Sarıgül, andıran zamanda kendisinin bile İngiltere, BENDE ve Almanya’ya musahabe düzenleyeceğini belirtti.

MEMLUK’ye gittiğinde Türkiye’nin menfaatlerini savunacağını nâkil Sarıgül, şöyle konuştu:

“Bire Bir siyasi parti genel başkanı adına ne ülkeye gitsem attığım seçme adımı, yaptığım birlik konuşmaları kamuoyu ile paylaşırım. Ne ülkeye gidiyorsam Dışişleri Bakanlığına lüzumlu bilgileri veririm, yetkilileri orada yapacağım temaslar konusunda hem bilgilendiririm hem bile onların mihmandarlığından yararlanırım. Zira ben oraya gittiğim antlaşma partimi temsilen gidiyorum. Partimiz da ülkemizin gelişmesi, güçlenmesi amacıyla yollardaysa o ahit umumi başkanı birlikte hür debi edemez. Attığı her adımdan bilgi isnat etmek durumundadır. Bizim partimiz tek dış güçten icazet düz tıpkı parti değildir.”

Türkiye’deki ecnebi topçu kuralının sorulması üzerine ise Sarıgül, ekonomik milliyetçiliği savunduklarını belirterek, Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrıda bulundu.

Türkiye’de futbol sahalarında yabancı oyuncuların oynadığını ifade fail Sarıgül, “Sahalarda 3 yabancı oynamalı, bayrağımızı taşıyacak, bizim kanımızı taşıyacak 8 Türk topçu oynamalı. O ati olan 3 yabancı da en birinci sınıf olmalıdır. Topa vurmasını bilmeyen ağyar takımlarda oynuyor.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül, daha sonra partisinin il başkanlığının açılışına katıldı.

Sarıgül burada, yurtsal görevini fora etmek için askere gidenlerin askeriye süresinde sosyal asayiş primlerinin kesin oran yoluyla yatırılması gerektiğini kaydetti.

Share: