Kayseri yerel haberleri: Melikgazi’de kadınlar hem üretecek hem kazanacak

Melikgazi Belediyesi, Melikgazi Kaymakamlığı ve Kardelen Dinç Kadınlar Eş Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi ile iş birliği ile kadınların umum emeği ile yaptıkları ürünlerin satışının sağlanması için tören düzeni imzalandı.

Üretimle ve istihdamla büyüyen Kayseri amacıyla çalışmaya devam ettiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, şunları söyledi:

“İmzaladığımız protokolünden kıran özellikle kadınlarımıza yeni istihdam alanı, yıpranmamış mücahede imkanı, yeni bir bütçe sunan eş kooperatifinin istihsal ve işletmesi ile ilgilendiren yaptığımız bu protokolün yalabık olmasını gerçekleştirme ediyorum. Kadınlarımız savaşımcı. Şu anda da onların desteğe ihtiyacı var. Biz da elimizi taşın altına koyup elimizden geldiğince destekleyerek bu kooperatifin büyümesi ve kadınlarımızın üretim ve işletme ile ocak bütçesine destek vermesi üstüne havari olacağız. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Akıl desteği ve teşvikiyle oluşan bu iyice projede emeği geçen başta Melikgazi Kaymakamı’mız Sayın Bülent Karacan tevessül etmek üzere herkese teşekkürname ediyorum.”

Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan ise, “Melikgazi Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Kardelen Dinamik Kadınlar Avrat Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Kayseri’deki kadınlarımızın istihdamını ve üretime katılmasını çoğaltmak için yaptığımız protokolün doğru olmasını dilerim” dedi.

Kardelen Hararetli Kadınlar Eş Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hürmet Tembih, “Bizlere kapılarını açan ve destek olan Kaymakamımıza ve Uray Başkanımıza teşekkürname ederim. Üretmeye devam edeceğiz. Kayseri’deki kadınlarımızı ürettirip, ekonomiye destek olmaya çalışacağız” diyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: