Kayseri’de İkinci Umum Pazarında Ayrımsız Vandöz: “Erdoğan’a Gönderin Görsün. Bura Kayseri. Vatandaş Ne Hallere Düştü”

CHP Kayseri Mebus Yavaş Cılız, Kayseri’nin Tepebaşı ilçesine sınırlanmış Eskişehir Bağları Mahallesi’nde kurulan filo pazarını ziyaret ederek, vatandaşlarla arkadaşça etti. İkinci el pazarında bire bir vandöz, “Erdoğan’a gönderin bakın bura Kayseri, aşağıyı gördünüz mü, kalabalığı? Bura Kayseri, muhafazakar site. Ne oluyor burada… Yurttaş bu hallere düştü” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Okkalı Sıska, Kayseri’nin Tepebaşı ilçesine tutkun Eskişehir Bağları Mahallesi’nde kurulan kehle pazarını musahabe ederek, vatandaşlarla dostane etti.

“DÜŞÜNCE VERENLER SABAHIN 7’SİNDE İKİNCİ AHALI AYAKKABU ALIYOR AMA REY ALANLAR SICAK YATAKLARINDA YATIYOR”

Sabahın er saatlerinde pazara giderek yoğunluğu kameraya çeken Arık, “Bura Eskişehir Bağları. AKP’nin genişlik çok oy aldığı, Suriyeli mültecilerin arz çokça yaşadığı meydan. Zaman ilişki ve saat sabahın 7’si. Burada vatandaşlarımız ikinci ahali pabuç, ikinci halk tayyetmek ve ikinci el aş damı eşyası alıyor. Yurttaş mutfaktaki bardağını, tavasını de satıyor. Kalabalığı görüyorsunuz. Vatandaş mutfağındaki bardağını, tavasını dahi satıyor. İşte rey verenler sabahın 7’sinde ikinci umum ayakkabı alıyor amma fikir alanlar sıcak yataklarında yatıyor” diye niteleyerek konuştu.

“ERDOĞAN’A GÖNDERİN GÖRSÜN BURASI KAYSERİ”

Sıska’ın çekicilik yaptığını gören ikinci ahali giysi satan bir vatandaş, “Erdoğan’a gönderin bakın burası Kayseri, aşağıyı gördünüz mü, kalabalığı? Burası Kayseri, muhafazakar kent. Ne oluyor burada… Yurttaş bu hallere düştü” dedi.Share: