Kayserisporlu futbolcular ortaöğretim öğrencileriyle buluştu

– Kayserisporlu futbolcular ortaöğretim öğrencileriyle buluştu

KAYSERİ – Spor Göt Süper Küme ekiplerinden Y. Kayserispor’un oyuncuları Bernard Mensah ve Emrah Başsan, Nuh Mehmet Baldöktü Küçük Asya Lisesi öğrencileri ile benzeri araya gelerek, sporla ilişkin bilgiler verdi.

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen programa Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yanlışlık, Kayserispor futbolcuları Bernard Mensah ve Emrah Başsan, Kayserispor Komutan Yardımcısı Öz Saygı Gözbaşı, Kayserispor yönetimsel Menajeri Yunus Akbulut, meslek idaresi ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Milli Terbiye Müdürü Ayhan Kusur, “Kayserisporumuzun öncelikle başkanına, başkan yardımcımıza ve kızıl futbolcularımıza seçme okulumuza geldikleri için teşekkürname ediyorum. Buradan çıkışlı olan başbuğ yardımcımıza bugün burada notlarını vereceğiz. Anılarını yad etsin diyoruz. Yine okulumuza filinta geldiniz diyorum ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Aynı liseden 1995 yılında mezun olduğunu belirten Kayserispor Başbuğ Yardımcısı Onur Gözbaşı üstelik, “1995 yılında ego birlikte Baldöktü Anadolu Lisesi’nden mezun oldum ve bunu gururla ifade ediyorum. Burada sporla ait ve sporun insana zahir katkıları olduğu için çokça şeyler konuşabiliriz. Burada artık istifham karşılık şeklinde bitmeme etmenin akıllıcasına olacağını düşünüyorum. Hepinizi gine selamlıyorum, sporla ilişik çok konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere inandıkları hedefe ilerlemeleri gerektiğini belirten futbolcu Emrah Başsan, “Burada olmaktan haddinden fazla bahtiyar oldum. en son sanırım 14 yıl önce bu meslek seviyesinde samimiyetini yaşamıştım. Öncelikle bana bunu yaşattığınız üzere sizlere haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Umarım hayatınızla alakadar gelişigüzel zaman cazibe ve programınız vardır. Okul öncelik tutmak üzere futbolculuğa girişim atmanızı içten isterim. Ego öncelikle futbola idmansız kulüpte başladım. Amatörde 2 almanak tıpkı serüvenim oldu. Oradan Pendikspor’a geçtim ve inandığım doğrular peşinde ve güvendiğim insanlarla gelişigüzel şu dakika Kayserispor forması altında oynamaktayım. Bunları sizlere inandığınız başarılar doğrultusunda anbean hem hedeflediğiniz yere inandığınız insanlarla birlikte yürüyün diye anlatıyorum. Umarım değme ahit hedeflediğiniz şeylerin peşinden her an liyakatli olursunuz” dedi.

Futbolcu Bernard Mensah dahi, öğrencilerin yaptıkları işi yeryüzü mebzul şekilde yapmaları gerektiğini söyleyerek, “Buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkürname ediyorum. Sizleri bu şekilde yolmak beni aşağı haddinden fazla bahtiyar etti. Kendimle alakalı konuşacak olursam, ben dahi 13-14 yaşlarındayken okulu okuyup tıpkısı zamanda bile ayak topu oynuyordum. Bu benim için hoşur macerasız değildi. Okul ile futbolu bire bir anda atmak zordu fakat sevdiğim şeyi yapıyordum. Sporun içerisindeydim. O yüzden değme ahit gür çalıştım, elimden gelenin genişlik iyisini yaptım. Şu an Kayserispor’dayım. Okuldayken, meslek ile sporu bire bir anda ertelemek için âdeta çok gani tıpkı motivasyon gerekiyor. Eğitim Bilimi hayatınızın çokça mehabetli bir parçası, sizlerin geleceğinizi belirlemede sunu önemli faktör şu anda. Ben kıtipiyoz çokça çalıştım. Ne yaparsanız yapın, elinizden gelenin sunu iyisini yapın ve ongun çalışın” ifadelerini kullandı.

Programda İl Milli Terbiye Müdürü Ayhan Pot marifetiyle, bire bir okuldan çıkışlı olan Kayserispor Komutan Yardımcısı Saygınlık Gözbaşı’ya ortaöğretim notlarının bulunduğu bir transkript bağış edilirken, öğrencilerin kilolu ilgisiyle karşılaşan futbolcular dahi minval imzalayarak, nümayiş fail öğrencilere zevcelik etti.

Share: