KAYSO ve KTB yönetiminden Komutan Gülsoy’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Kayseri Endüstri Odası (KAYSO) ile Kayseri Tecim Borsası (KTB) Yönetimi ve Divan Riyaset Divanı üyeleri ile birlikte seçimlerde atılganlık tazeleyerek yeniden Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı olan Ömer Gülsoy’u musahabe ederek anlı şanlı olsun dileklerini iletti. 3 Çekmece Başkanı da üyelerin teveccühleri ile yine seçilmelerinin önemine aksan yaparak, “Ülkemiz ve Kayserimiz için yapacak haddinden fazla işimiz var. Tanrı birliğimiz ve beraberliğimizi bozmasın” açıklamasında bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) vabeste KAYSO, KTB Yönetimi ve Meclis Başkanlık Divanı üyeleri, mazbatasını düzlük KTO Başkanı Ömer Gülsoy’a doğru olsun ziyaretinde bulundu. Kayseri Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Yönetim Kurulu ile Sedir Riyaset Divanı üyeleri, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Sedir Başkanı Mehmet İştahlı, Yönetim Kurulu ve Meclis Riyaset Divanı üyeleri katıldı.

GÜLSOY : ÇALIŞMALARIMIZA HENÜZ HIZLI VE GAYRETLİ BITMEME EDECEĞİZ

Umumi Heyet ve Divan Reislik Divanı üyeleriyle gelişigüzel KAYSO ve KTB heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbuğ Gülsoy, “Tabi ki ayrımsız mücadelenin sonucunda hepimizde yiğitlik tazeleyerek geldik. İnşallah kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eskiden olduğu kabil gelişigüzel ve ahenk içerisinde ülkemiz ve bu şehrin ekonomisine, ticaretine yardım vermek için canla başla çalıştık, bunda sonradan ki çalışmalarımıza daha çabuk ve gayretli bitmeme edeceğiz. Üyelerimizin bize verdiği sorumluluğun farkındayız. Üyelerimiz iyi olsun 3 ayn başkanı olarak bizlere yeniden bire bir haz gösterdiler. Dayanılmaz bir güvenle dahi bize bu görevi yüklediler. Görüş vermeye mevrut, gıyabımızda yakarış fail tam üyelerimize teşekkür ediyorum. Cenabıhak birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Buralarda fariza açmak zor. Evimize, eşimize, çocuklarımıza ayrıca torunlarımıza ayıracağımız vaktimizi buraya ayırıyoruz. Tıpkı bir tane Cenabıhak razı olsun derlerse bundan henüz balaban rüşvet bulunmayan diyorum. Eşsiz Başkanlarım seçim sürecinde bize vermiş olduğunuz destekten ve yapmış olduğunuz bu ziyaretten hava dahi şahsım ve yönetim kurulum namına hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Cenabıhak yokluğunuz göstermesin. Rabbim aynı ve bu arada iyice görevler yapmayı talih etsin ” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKSİMİTCİ : BU BİRLİKTELİK KAYSERİ’NİN VE TÜRKİYE’NİN FAYDASINADIR

Ticaret Odasına tutanak aldıktan sonradan ilk ziyareti gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını tabir fail Kayseri Uran Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de; “Geçtiğimiz dönemde biz şurası gördük. Bizim Ticaret Odamız, Ticaret Borsamız ve Endüstri Odamız ile gelişigüzel sergilemiş olduğumuz birliktelik Kayseri’nin ve Türkiye’nin dahi dokunaklı şekilde faydasınadır. Bu faydayı çokça bereketli sağladığımız inancındayım. Bunu bile güçlenerek hem dahi çekinmezlik sağlayarak 3 görüş başkanımızın gene seçme olmasında görüyoruz. Kayseri’mize ve Türkiye’mize çokça ağır sıklet menafi sağlayacağımıza, yarayışlı dualarını alacağımıza inancımız tekmil.” diye konuştu.

“SENİN YANINDAYIZ! KAYSERİ VE TÜRKİYE İÇİN DAHA YAPACAK HADDINDEN FAZLA İŞİMİZ VAR”

Intihap sürecinde üstelik Başbuğ Gülsoy ile onlarca nöbet konuştuklarını tamlayan Büyüksimitci, “Bilcümle şunu söyledik. Sen neredeysen biz oradayız. Verdiğin rastgele kararın arkasındayız. Zira tığ şunu gördük. Tıpkısı abi olarak tıpkısı büyüğümüz namına filhakika benzeri duruşu olan, tecim odamıza tıpkı valör ve özellik kazandıran, yoz ticaret erbabının, sanayicinin yani bizlerin okkalı aynı temsilcisiniz. Düzen kabiliyetinizi bütün Kayseri’dahi demiyorum, Ankara’dahi İstanbul’bile bir nice başkanımla görüştüğümde bunu defalarca dile getirdiler. İyi ki sen varsın Başkanım. Biz dahi seçkin zamanki kabil senin yanındayız. Beraberiz. Kayseri amacıyla, Türkiye amacıyla daha yapacak çokça işimiz var. Bunu dahi yapmaya bitmeme edeceğiz. Rabbim hoş hizmetler yapmayı şans etsin. İnşallah milletinde duasına mazhar olalım. Müfit duası alalım. Biricik beklentimiz budur. Buralar hizmet yerleri. Bunu iyi anlamamız geçişsiz. Yeni dümen ve sedir üyelerimizle bire bir şeyi konuştuk. Buralarda milletin faydasına çalışacağımızı iyi bilmemiz gerekir dedik. Hepsi üstelik önceki günden itibaren herhangi bir kalem çalışmaya hazırlar. Tekrardan aynalı hayırlı olsun diyorum. ” ifadelerini kullandı.

BAĞLAMIŞ : ÇITAYI YÜKSELTEREK BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ise hem hayırlı olsun ziyaretine hem dahi Ömer Başkanın beraberinde olduklarını yorumlamak için geldiklerini rapor etti. Bağlamış, “Birlikteliğimizin simgesi kendisine bilcümle bu arada aynı aradayız. Tığ hem Ömer Başkanımızı, hem Mehmet Başkanımızı bakış başkanından ziyade bire bir abi adına görüyoruz. Kendimize kurum emsal görüyoruz. Geçtiğimiz dönemde bile kontak ve el birliği içerisinde akım ederek şehrimizdeki sanayici, ziraatçı ve tecim erbabına ve şehrimize hizmet etme önünde gayretlerimiz oldu. Üyelerimizin dahi bunu gördüğüne inanıyorum. 3 Odamıza bile teveccüh ettiler. Çok şükür yeniden birlikteliğimizi fark etmediler. Bu dönemde birlikte çıtayı yükselterek birlikte bakım edeceğimize bitmeyen inanıyorum. Başkanlarımıza yavuz hayır olsun diyorum. Allah ilişki ve beraberliğimizi bozmasın. Şehrimize ve ülkemize katkı seçmek noktasında rabbim kaş ve yardımcımız olsun inşallah. ” dedi.

Ziyarette 3 Odanın Idare ve Divan Riyaset Divanı üyeleri bir tane yegâne kendilerini tanıtarak, yıpranmamış dönemde yapacakları projeler karşı düşünce alışverişinde bulundu. Mülakat şişman fotoğraf çekimiyle sonuç buldu. – KAYSERİ

Share: