Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Sapiyev’den Güneydoğulu hububatçılara mülakat

Kazakistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev, Güneydoğulu hububat ve bakliyatçılar ile tıpkısı araya geldi.

Güneydoğu Rum İhracatçı Birliklerinden (GAİB) yapılan açıklamaya göre, Sapiyev GAİB’i mülakat etti.

Burada Güneydoğu Küçük Asya Hububat Bakliyat Besili Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Azamet Kadooğlu ve umumi heyet üyeleriyle mülaki Sapiyev, tahıl ve bakliyatçılara Kazakistan’daki seksiyon üzerine hikmet verdi.

Sapiyev, Kazakistan’ın Türk yatırımcılar için nazik fırsatlar barındırdığını belirterek, “Gaziantep bizim amacıyla balaban önem taşımakta. Gaziantepli yatırımcıları temas alanda Kazakistan’bile temizlemek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Birlik Başkanı Kadooğlu ise ziyaretten dünya mutlu olduklarına değinerek, “Kazakistan bacanak ve cömert tıpkısı mutluluk. İki mutluluk arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve düğme ticaretin artırılması amacıyla ellerimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Programda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Tahıl Bakliyat Semirtilmiş Tohumlar ve Mamulleri Çağ Oturmuş Başkanı Ahmet Tiryakioğlu dahi hazır bulundu.

Share: