Kendisini dolandırdığı iddiasıyla bozuk ortağını ve alacaklısını öldüren 70 yaşındaki maznun hakim karşısında

Ankara’birlikte kendisini dolandırdığı iddiasıyla bozuk ortağı ile alacaklısını öldüren, benzeri kişiyi üstelik yaralayan 70 yaşındaki Sinan Günü Geçmiş’ın yargılanmasına başlandı.

Ankara 11. Alçak Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya Hicabi Çınar ve Mürsel Acara’ı öldürdüğü Erdoğan Hissetmek’ı yaraladığı iddiasıyla yargılanan mevkuf maznun Günü Geçmiş, sızlanan Erdoğan Takip Etmek, ölen şahısların yakınları ile yan avukatları katıldı.

Maktul Hicabi Çınar ile ayrımsız gün emlakçılık yaptıklarını belirten Günü Geçmiş, kendisini dolandırdığını düşündüğü üzere ortaklığı bitirdiğini söyledi.

Çınar’ın, Yalova’dan ayrımsız ofis alacağını söyleyerek kendisinden 50 bin lira aldığını tamlayan Bayat, “Tafsilatlı süre kendisinden haber alamadım, bilahare Ankara’ya geldiğini öğrendim. Kendisinden paramı istedim, parasının olmadığını söyleyerek ofis fora etmek amacıyla benden gene vecibe istedi. Ben bile tekaütlük maaşımdan 10 bin liralık henüz çekip verdim. Sonradan yazıhanede tekrar ayyarlık işleri yaptığını gördüm. Paramı istediğimde veremedi. Ego üstelik sinirlendim kafasına sıktım.” ifadelerini kullandı.

Maznun Bayat, kıya işlediğini kimseye haber vermeden, kendisini henüz geçmiş dolandırdığını iddia ettiği S.T ile Mürsel Enerjik’ı aramaya başladığını anlattı.

S.T’nin site dışında olduğu bilgisine ulaşınca, Ankara’de olduğunu öğrendiği Acar ile buluştuğunu aktaran Günü Geçmiş, şöyle devam etti:

“Ayrımsız dönem yapım işi yaptığımız Mürsel Çevik, eşimin hesabına olan evi ipotek gösterip güven çekmişti. Krediyi ödemeyince aile icradan satıldı. Kendisi evimi ve ailemi yıktı. Hicabi’yi öldürdükten sonraları Mürsel’den paramı kabul etmek istedim. Tıpkısı tutar verebileceğini söyledi. Vezneci hesaplarım üstelik bloke olduğu üzere Erdoğan Sezmek’ı aradım. ‘Parayı alınca senin hesaba yatırırız, ihtiyacım berenarı sen bana verirsin.’ dedim. Erdoğan ile birlikte Mürsel’in yanına gittik. Paramı istedim ve parası olmadığını söyledi. Bu sırada telefonda balon patlatma oyunu oynuyordu. Erdoğan ile gülüyorlardı. Ego dahi sinirlendim, 2 ahali Mürsel’e, 2 el bile Erdoğan’a ateş ettim.”

Yakınan Erdoğan Intikal Etmek de olay günü sanıkla buluşup öldürülmüş Mürsel Acar’ın yanına gittiklerini, yemek yedikten bilahare üç emanet çay içmeye başladıklarını dile getirdi.

Bu tam Acar ile telefonda balon patlama oyunu oymaya başladıklarını, aralarında güldüklerini anlatan Çakozlamak, “Maznun, Mürsel’den parasını istedi o bile namevcut deyince çekip ona iki halk üzücü etti. Daha bilahare bana dönerek ‘senin dahi’ deyip iki ahali bile bana sıktı.” dedi.

Sanıktan şikayetçi olduğunu ifade fail Takip Etmek, davaya katılma talebinde bulundu.

Taraf avukatlarının beyanının peşi sıra mesafe kararı açıklanan mahkeme, sanık Bayat’ın alıkonulma halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

Share: