Kılıçdaroğlu, Adıyaman Şambayat’ta: “Bütün Haksızlıkları Bitireceğim. Adaleti ya Getireceğim, ya Getireceğim. Bekçi”

Bilim: TAMER ARDA ERŞİN – Alıcı: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın Şambayat ilçesinde; “Sakın umutsuzluğa kapılmayın. Haksızlıklar karşısında katiyen susmayacağız. Kim haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Gelecek, bana başvuracak. Bilcümle haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti evet getireceğim, ya getireceğim. Nokta” dedi. Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu verdiği bir vatandaş ise “Ego benzeri anayım, ego ayrımsız kadınım, ben tıpkısı emektarım. Ellerim berduş. İki kıta oğlum darülfünun bitirdi. ve etkisiz, aşsız. Illet? Güneydoğu’nun biricik yediği bulgur… Onu dahi elimizden aldılar. Yeter, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Düş yakamızdan, düş” diye niteleyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, bugün Adıyaman’da geçmiş yerine Şambayat Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, burada; Belediye Başkanı Necdet Arıcı eliyle karşılandı. Karşılama sarasında davul ve zurna çalındı. Kılıçdaroğlu’na yöresel mahsulat armağan edildi. Kılıçdaroğlu, belediye önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Politika, toplumu ayrıştırmak amacıyla yapılmaz. Politika, toplumun kucaklaşması için yapılır. Yöntem kalkınmak üzere yapılmaz. Siyaset, yurttaş zenginleşsin diyerek yapılır. Politika, halka hesap vermektir Bölüt adisyon vermeyen siyaset, kaba odaklara hizmet verir demektir. Siyaset karı ve ayvaz eşitliği demektir. Kadınlara haklarını telim gitmek demektir. Yöntem; belde başkanının, uray başkanının halka bakım etmesi demektir. Belediye başkanımız sizlere hizmet ediyor. Sizler amacıyla çalışıyor, üretmeye çalışıyor. Biz de elimizden gelen temas tip desteği şehremaneti başkanımıza veriyoruz.

Adıyaman’ı gayet gani biliyorum. Tütününü, üzümünü, fıstığını da biliyorum. Adıyaman’ın deli dolu insanlarını bile biliyorum. Hepsini biliyorum amma Adıyaman’dan beklediğimiz oyu alamadık. Tıpkısı milletvekilimiz var. kesintisiz, 24 saat çalışıyor. Amma bire bir mebus bize yetmez. Daha fazla milletvekiline ihtiyacımız var.

Ve bizler; altılı ganyan masanın liderleri yerine bizler, Türkiye’yi huzura dolamak istiyoruz. Türkiye’yi izam etmek istiyoruz. Türkiye üzere hizmet etmek istiyoruz. Altı şef bire bir aradayız, beraberiz. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Tek kimsenin arz ufak tıpkı endişesi olmasın. Bu konuda hep Adıyamanlı kardeşlerime davet etmek isterim. Geçim ortamında olun. Katiyen umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz. Türkiye’üstelik bütün kucaklaşacak.

Bunun için sizin, bize katılmanız gerekiyor. Evvelden şöyle yahut hakeza CHP’ye sempati duymayanlar türlü. Doğrudur. Eksiğimiz var mı? Tamam. Biz de yanlışlarımız ile yüzleşiyoruz. Bizim da eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz.

Yeni bir iklimi Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Kucaklaşmayı ilam etmek istiyoruz. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Seçme evde bereket olsun diyoruz. Her ailede dirlik olsun diyoruz. Bunun mücadelesini yapıyoruz.

Dün, Kadın Kollarımız ile beraber; derin yetersizlik üzerine araştırı işleyen avrat kardeşlerim ile beraber bire bir güruh yaptık. Dedik kim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde her ailenin minimal bire bir gelir güvencesi olsun. Tek ailede, hiçbir yavru yatağa aç girmesin. Değme evde yaşayış olsun, herhangi bir evde bereket olsun dedik. Bunun mücadelesini yapıyoruz ve yapacağız, göreceksiniz.

Tığ bunu yaparken soruyorlar, ‘Parayı nereden bulacaksın?’ Bu bir siyasal tercihtir. Parayı beşli çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin? Tığ kentet çeteye değil vatandaşa bakım edeceğiz. On Paralık endişeniz olmasın. Efendim, ‘beşli çeteden paraları zahir alacaksınız?’ Paraları söke söke alacağız. Hukuk süresince alacağız, adalet süresince alacağız. Milletin hakkı ve hukukunu millete teslim edeceğiz.

Ne olursa olsun, takdir millete aittir. Milletten nazik kimesne yoktur. Millet, partiden bile büyüktür. Milletin rastgele ferdine kaçınmak istihbar etmek bizim görevimizdir. Bize oy versin, vermesin; 85 milyona hizmet kovmak dahi bizim görevimizdir. Biz toplumu ayırmıyoruz, biz toplumu bölmüyoruz, bire bir ayrıştırmıyoruz. Herkesin kimliğine, inancına, hayat tarzına tığ çekinmek gösteririz. Unutmayın, tığ Cumhuriyet Altını El Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. Umum amacıyla savaşım ediyoruz.

Zinhar umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye domuzuna tıpkı ülkedir, Türkiye bereketli bire bir ülkedir, Türkiye zengin benzeri ülkedir. Kaynakların adaletle dağıtılması geçişsiz. Zira devletin dini adalettir. ve adaleti nasıl sağlayacağız. Mezalim karşısında asla susmayacağız. Yanlışlık karşısında susan ahraz şeytandır. Bunun mücadelesini yapacağız. Kim haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Gelecek bana başvuracak. Bütün haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, evet getireceğim. Yasakçı.”

Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu bıraktığı kadın yurttaş, iki çocuğunun etkisiz olduğunu dile getirerek, “Ego ayrımsız anayım, ben aynı kadınım, ego benzeri emektarım. Ellerim berbat. Lütfen dilek ediyorum. İki sunum oğlum darülfünun bitirdi. ve etkisiz, aşsız. Bozukluk? Güneydoğu’nun bir tane yediği ebebulguru… Onu bile elimizden aldılar. Yeter, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Düş yakamızdan, düş” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu ise “On Paralık meraklanmayın, Allah’ın izni sizlerin oyları ile onu emekli edeceğim. Tek keder etmeyin. Tekaüt edeceğim” dedi.Share: