Kılıçdaroğlu “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne haysiyet madalyası takacağım” pankartıyla fotoğraf çektirdi

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentin ara sıra noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin henüz önceki kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişler beyninde ” Diyarbakır, Kürdistan’ın bire bir parçasıdır, “Hangi eyvah ki Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne itibar madalyası takacağım” kabil cümlelerin bulunduğu afişler düzlük aldı.

FOTO ÇEKTİRDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise kendisine yönelik reaksiyon üzere asılan bu afişlerle kurum vererek sersemlik yarattı. Içtimai medya hesabından konuyla ilgilendiren paylaşımda mevcut CHP lideri, “Erkek Kemal’in şehre ziyaretini tahrik etmek için, seçme yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde on paralık umursamam Saray provokasyonlarını; fakat incitici olan madde şu ki, bu muhtel provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin ne olacağını kimesne düşünmüyor” dedi.

“BATSIN BU DİLİNİZ”

Kılıçdaroğlu, paylaşımının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Sizinle bizim aramızda benzeri esas fark var. Biz vatanseveriz, siz ise görüş için beherglas şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler düşünce üzere ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!”

“BİZ BARIŞACAĞIZ”

Tığ barışacağız. Vallahi üstelik tallahi da barışacağız! İnadına can cana, baş başa olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına vücut ile keski olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına bütün beraber, hep beraber.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:Share: