Kılıçdaroğlu ve Akşener, Buzağıları Besledi

Bilgi: MAHİR BAĞIŞ – Azrail: AZİZ METİN TURAN

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi yoluyla düzenlenen ‘Rustik Kalkınmada Başkent Modeli Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Şehremaneti eliyle karye işletmelerinde üretilen eğreti tohumlama sonrası doğan buzağıları benzin ile beslediler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Dokunaklı bugün Ankara’da ‘Rustik Kalkınmada Payitaht Modeli Buluşması’ düzenledi. Toplantıya, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dahi katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, güruh öncesi Ankaralı seğmenlerin sergilediği lokal gösteriyi izledi.

Bunaltıcı, toplantının başında yaptığı degaje bir sunumla ‘Kırsal Kalkınmada Payitaht Modeli’nin ayrıntılarını açıkladı. Ciddi, “Ankara’nın yapılaşması, bütün arazisinin yüzde 3’üne sıkıştırılmış durumda. Bu kentin yüzdelik 97’si halen yersiz. Bu abes arazilerin yüzdelik 50’si tarıma akıllıca. İşte böyle bir ortamda, Entegre Kırsal Kalkınma Modeli’ni hayata geçirdik. Bugün geldiğimiz noktada, Türkiye’nin yerel bazda yeryüzü şümullü kırsal desteklerini sağlamanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Buluşması öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, belediye desteğiyle ve takma tohumlama yoluyla yetiştirilen buzağılara benzin içirdi, buzağılar için bilgelik aldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener, Sakil, CHP ve İYİ Partili milletvekilleri, diyar başkanları, öğür yöneticileri ve Ankaralı çiftçilerle gelişigüzel ajanda fotoğrafı çekildiler. Kılıçdaroğlu ve Akşener toplantı salonundan alay malay ayrıldılar. Salon çıkışında çiftçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan liderler anı fotoğrafı çektirip, kısa sohbetler yaptılar.

Bir çiftçinin, “Köylünün çokça dertleri var” demesi konusunda Kılıçdaroğlu, “Dertler var biliyoruz. Elazığ’da, Erzurum’da, İzmir’üstelik anca, tümünü çözeceğiz. Az Buçuk çıdam, birkaç kaldı diyor Sayın Umumi Başkanım (Meral Akşener)” yanıtını verdi.

Son seçimlerde AKP’ye rey verdiğini belirten aynı fellah da Kılıçdaroğlu ile alay malay ışık çektirdi.

Share: