Kılıçdaroğlu’ndan ruzname olacak sözler: Günün 24 saati çalışıyorum

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da Şambayat Belediyesi’ni ziyaretinin arkası sıra Gölbaşı Belediyesi’ne gitti. Burada Kılıçdaroğlu’nu Şehremini İskender Saika karşıladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Narven Caddesi’nde esnafı musahabe etti.

KILIÇDAROĞLU ESNAF İLE KARDEŞÇE ETTİ

Esnaf, Kılıçdaroğlu’na kazanamadıklarını söyleyerek, “Benim yerime ayrıntılar doğruları söyler. Ego AK Parti’nin müessis üyelerinden biriyim. Şu anda dahi aktifim. Ama yanımda şu dakika bunu iptal edeceğim ego. E- devletime girdim” diye, DÜRÜST Parti’den telefon üzerinden E- devlete girerek çekilme etti.

Esnafın çocuğu durumlarını anlatarak, “Biz çıktı bıktık etiket değiştirmekten. Herhangi Bir gün remiks geliyor” dedi. Esnaf Kılıçdaroğlu’nun “Umutsuz olmayın” sözüne karşı “Imdi doğruluk istiyoruz. Ego bile bu partiye istinaden düşünce vermiştim ve yönetimindeydim. Amma şu anda ben o adaletin çöktüğüne inanıyorum. Şu anda ülkemizde türe sistemi bozgun” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu esnaf ziyareti sırasında kendisine merbutiyet gösterisinde mevcut yurttaşlara şöyle seslendi:

“Bu ülkenin bu yönetimi türe etmediğini ego üstelik biliyorum, siz de biliyorsunuz. Evlatlarımızın domuzuna benzeri ülkede yetişmesi geçişsiz. Evlatlarımız fena hâlde bir Türkiye’dahi yetişmesi yanında domuzuna bire bir geleceği adalet ediyor. Onlar için çalışmak lazım. Kadını ve erkeği, her evde geçim ve bereketin olmasını istiyorum. Herkesin kucaklaşmasını istiyorum. Kavgadan bıktık. Kavganın olmadığı, büyüyen benzeri Türkiye’yi, güzelleşen tıpkı Türkiye’yi istiyorum.

Hiç endişeniz olmasın Adıyaman bize tıpkı saylav veriyor, ama bu bize yetmiyor. Mebus sayısının artması geçişsiz. Onun için geldim sizlere. Eğer milletvekili sayımız düşükse suç Adıyamanlılarda değil zeval bizde. Yeteri kadar gelmedik. Sofranıza oturmadık, konuşmadık.

“GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞIYORUM”

Deminden Türkiye’nin bilcümle il ve ilçelerine gidiyorum. Günün 24 saati çalışıyorum. Adamakıllı ülkem için, sizler amacıyla, tüyü nakıs babasız amacıyla çalışıyorum. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Devletin dini adaletse, devletin dini türe olması amacıyla değme cins mücadeleyi sizin amacıyla yapacağım. Üreten kimse, kim üretiyorsa, ki alın teri döküyorsa onun kazanmasını isteyeceğim. Ego beşli çetenin adamı değilim ego esnaf, fellah, tekaüt amacıyla, cebin teri döken bütün amacıyla çalışacağım, hep üzere savaşım edeceğim. Ego bunu söylediğimde ‘Parayı nereden bulacaksın?’ diyerek bize söylüyorlar. Hiç endişe etmeyin. Türkiye ensesi kalın mutluluk. Türkiye’nin kaynakları, sizin ödediğiniz vergilerin balaban bir kısmı muhammes çetelere gidiyor, mafyaya, baronlara gidiyor. Bunların tamamına hamur söktüreceğim. On Paralık endişe etmeyin.

Hiçbir ayrımcılığa asla ve asla müsaade vermeyeceğim. Herkesi kucaklayacağız. Maraba üretiyor mu? Peki, üretiyor. Üretiyorsa başımın üstünde yeri var. Tanrı baht valör sizlerin oylarıyla iktidara geldiğimizde önceki ayrımsız hafta süresince çiftçinin, esnafın, bankalar, esnaf kefalet kooperatifinden veya itimat kooperatifinden çektikleri kredilerin faizlerini sıfırlayacağım…

Adıyaman’a, Adıyamanlılara çalışmak benim üzere haysiyet donör benzeri fariza olacaktır. Bir Tane istediğim moralinizi bozmayın, biraz sabır. Biricik istediğim kasa önünüze gelecek ve rey kullanacaksınız. Rey kullanmadan evvel vicdanınızın sesini dinleyin, ‘Çıktı yeter’ deyin. Kuintet çetelere, baronlara çalışanlara müsaade vermeyin, oligarklara izin vermeyin. Esnaf, rençper döküntü. Onlardan alacağım doğruluk içre sizlere vereceğim.”

Share: