Konya’da 28 sene bilahare aydınlatılan cinayetin zanlısı serbest bırakıldı

Konya’da 28 sene önceki işlenen ve FETÖ’den ihraç edilen polisin gizlediği cinayetle ilişkin gözaltına alınan meşkûk, savcılıktaki ifadesinin peşi sıra serbest bırakıldı.

Adliyeye atıf edilen cinayet zanlısı Ahmet E. (53) ile olayı gizleyen ve 2018’de FETÖ’den ihraç edilen sakat polis memuru Mustafa E’nin savcılıkta ifadesi alındı.

Zanlı Ahmet E. ile kaba Mustafa E, suçun devir aşımına uğraması dolayısıyla erkin bırakıldı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Kıya Bölüm Amirliğince kurulan özel kadro, Hedef ilçesinde 1994 yılında gereksiz arazide Mehmet Ali Atıcı’nın cesedinin bulunmasıyla ilgili yeniden himmet başlatmış, cinayet zanlısı Ahmet E. ile olayı gizlediği belirlenen ve 2018’de FETÖ’den ihraç edilen eski polis memuru Mustafa E. gözaltına münfail, şüpheliler işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilmişti.

Ekipler, Ahmet E’nin, 2018’de FETÖ’den ihraç edilen eski polis güçleri memuru Mustafa E. ile sık sık telefon görüşmesi yaptığını, zanlının görüşmelerde işlediği cinayet dolayısıyla yakalanmaktan korktuğunu, Mustafa E’nin ise teferruatlı ahit geçmesinden yağlık çıktı yakalanmasının olanaklı olmadığını söylediğini tespit etmişti.

Share: