Konya’da MEVKA toplantısı yapıldı

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Beyşehir’deki Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) umumi heyet toplantısına katıldı.

Özkan, ilçeye bakir atanan Ilçebay Mehmet Eksiksizlik Akpınar’ı makamında ülfet ederek alımlı çalımlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretin ardından Özkan, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde gerçekleştirilen MEVKA yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un birlikte katıldığı toplantıda, Konya-Karaman bölgesinin kalkınmasına yönelik icraat ve ajans faaliyetleri ele alındı, defans endüstri stratejisi çerçevesinde yapılan ve yapılacakların analizi yapıldı.

Toplantının ardından Ilbay Özkan ve Akkoyun ile yönetim kurulu üyeleri, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden ölçülü çalışmalara ilgili bilgiler aldı.

Toplantıya, Özkan ile Akkoyun’un beraberinde, Karaman Şehremini Çekişme Kalaycı, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, Konya Endüstri Odası Başkanı Memiş Kütükçü, MEVKA Umumi Sekreteri İhsan Bostancı ve kurum uzmanları katıldı.

Share: