Konya’da “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” etkinliği düzenlendi

Konya İl Güven Müdürlüğü, trafikte sâri güvenliği konusunda farkındalık oluşturulma amacıyla “Yayalar İçin 5 Adımda Tehlikesiz Gidiş Geliş” etkinliği gerçekleştirdi.

Kültürpark’ta düzenlenen programda, polis güçleri ekipleri görme ve yürüme sakat vatandaşların palyatif geçidinden geçmesine havari oldu.

Trafik Fal Bölüm Müdürlüğü ekiplerince vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, hedeflerinin açkı sürücülerine yayalara kez verme alışkanlığını benimsetmek olduğunu söyledi.

Bunun amacıyla farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirten Vazıh, “Yolcu yola adımını attığında önceliğin onun olduğunu toplum bilincine yerleştirmek amacıyla bu etkinliği yapıyoruz. Etkinliğimizi şekil kaza kaymakamlıklarımızı, İl Bitirmiş Komutanlığımız ve İl Güvenlik Müdürlüğümüzle beraber yürütüyoruz. Şanlı olan bu etkinliğin gündeme taşınıp zihinlerde düz edinmesidir.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan İl Inanma Müdürü Engin Yaşayan dahi koluna giren âmâ vatandaşlarla arızi geçidinden geçti.

Canlı, “Umum sürücülerin yayalarımıza, çocuklarımıza ve sakat kardeşlerimize özellikle ilgi etmesini istiyoruz. Kent içi trafik kazalarında çokça ağırbaşlı azalış var. Alelhusus âdem kazalardaki azalış dikkati çekiyor. Bunu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz ve herkesin duyar olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: