Korktuğu başına geldi, 138. covid testi pozitif daha çok

Korktuğu başına geldi, 138. covid testi zait çıktı

138. testinde koronaya yakalandı

SAMSUN – Türkiye’de genişlik çok korona testi yaptıran yaşama olduğu aritmetik edilen 62 yaşındaki Kaşif Bayram’in 138’inci güneş tacı testi artı daha çok. Neşe, “O büyüklüğünde test yaptırdım. Sonunda ego bile bu virüse yakalandım” dedi.

Korona virüs salgının eğin düzey saygı ve kaygıya kez açtığı kişilerden biri olan esnaf Kaşif Alay, 138 sınav sayısıyla Türkiye’bile genişlik çok Covid testi olan vatandaş olduğu hesap pusulası ediliyor. Pandemi başladığı yıldan günümüze kadar ‘acaba güneş tacı mıyım’ endişesinden yağlık Neşe, 138 kere Covid testi oldu. en üst yaptırdığı test sonucu pozitif çıkan Alay’in korktuğu başına geldi. Şu esas kadar koronaya cebin tamam 8 düze telkih olan Kaşif Bayram’in hastalığı hafif atlattığı öğrenildi.

“Haddinden Fazla korkuyordum ama korktuğum kadar değilmiş”

Virüse yakalanmasının üzerinden 4 zaman geçtiğini belirten Kaşif Bayram, “O büyüklüğünde imtihan yaptırdım. Sonunda ego da bu virüse yakalandı. Haddinden Fazla şükür hafif atlatıyorum. Maskemi asla çıkarmıyordum. Çocuklarıma, torunlarıma bile yanaşmıyordum. Hanımım korona virüse yakalandı. Ondan bana bulaştı. Ben yeniden dikkatliydim. Şu zaman durumun ongun. 4 dönüş oldu. Çokça korkuyordum ama korktuğum kabil değilmiş. Aynı zaman süresince Merzifon’üstelik, Çorum’bile ve Samsun’dahi imtihan verdim. 1 aktarılma içerisinde 3 misil sınav vermiş oldum” diyerek konuştu.

“Aşının etkinliğini, koruduğunu gösteren dünyada yegâne hikâye”

Hastanın kontrollerini işleyen Döş Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Fehamet Özkaya, “Pandeminin esasen beri izleme ettiğimiz ve bugüne büyüklüğünde ne olacak diye niteleyerek beklediğimiz aynı hastamız vardı. Aşının etkinliğini, koruyuculuğunun bence şu zaman dünyadaki klinik çalışmalardan öte olay üzerinden gitmek gerekirse gösteren bir tane olay diyebiliriz. Hastamız 60 yaşın üstünde bire bir erkekti. Kendisi tıpkı KOAH hastasıydı. Covid’e yakalanmaktan korktuğu için düzenli imtihan veren ayrımsız hastaydı. Pandeminin esasen bugüne büyüklüğünde 138 kere sınav vermiş” şeklinde konuştu.

“Aşılardan sonraları antikorları arttı”

Vakayı aşının koruduğunu belirten Özkaya, “Anne enteresan olan olay şu: Hastamız 29 Mart 2021’de önceki aşısını Sinovac oluyor ve o zamana kadar tüm testleri olumsuz çıkıyor. 26 Nisan 2021’dahi ikinci aşısını dahi Sinovac oldu, esasen o zamanda tekmil testleri menfi bundan sonra. Hastamızın 2 Sinovac aşısından sonra antikoru aniden arttı ve aşıya güç bağışıklık kazandı. İlk vurulduğu aşıdan kestirmece 1,5 ay bilahare antikoru aheste anlamda arttı ve bağışıklık kazanmaya başladı. Devamında Biontech aşılarıyla aşılamasını tamamladı. Bugüne büyüklüğünde 138 test vermiş olan hastamızın 137. testi negatifle sonuçlanmış, 138. testi iste pozitifle sonuçlanmıştır. Bu esasta fenomen bazında düşünülürse aşıların çokça sayıda vakalar üzerinde çalışılmasından mavera bireysel anlamda ağır ezgi namına PCR testide verdiği için şu anda hastalığının belli belirsiz geçmesini sağlamıştır. Cümle bu virüsle karşılaşacak amma aşıyla korunabileceğimizi söylüyoruz. Bu vakayı da aşının koruduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.Share: