Kudretli çalışmalara imza atan Ilçebay Kaykaç, Refahiye’ye veda etti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde kısaca 3 yıldır fariza özne ve kalburüstü çalışmalara imza atan, son kararnameyle İzmir Karaburun Kaymakamı adına atanan Eyüp Kaykaç, ilçe halkının katılımıyla gerçekleşen programla veda etti.

İlçede amme kurum ve kuruluşları, vatandaşları görüşme edip akşam ezanı saatlerinde planlı veda yemeğinde üstelik duygulu anlar yaşanmasına bozukluk olan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, kullanılmamış durumunda göreve temizlemek için Refahiye’ye veda etti.

Düzenlenen veda programına Bilgisizlik ve Spor Vekil Yardımcısı Sinan Aksu, Refahiye Şehremini Yakalamak Paçacı, SELIM Parti Umumi Başkanvekili Binali Sebep’ın oğlu Bülent Saika, muhtarlar ve çokça sayıda kaymakamlık halkı katıldı.

Ilçebay Eyüp Kaykaç, yayımladığı veda mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Canan Refahiyeliler. 20 Ağustos 2019 tarihinde şişman ayrımsız heyecanla başladığım ve o tarihten itibaren güzeşte 3 almanak süreçte temas güne ayrı hatırat sığdırdığım Refahiye Ilçe görevine veda vakti geldi. Cumhurbaşkanlığımızın yayımlamış olduğu kararnameyle bundan sonra bundan sonra İzmir/Karaburun Kaymakamı namına görevime bitmeme edeceğim. Göreve geldiğim geçmiş günden itibaren devletimizin verdiği yetkiler ışığında yorulmadan, şişman benzeri himmet aşkı ve azmi ile sizlere bildirme bol hizmeti verebilme gayreti içerisinde oldum. Devletin şefkatli elini ve vatandaşa raci yüzünü hissettirebilmek amacıyla Refahiye’nin beher köşesini görüşme ederek, sizlerle kucaklaşmaya çalıştım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin aynı kaymakamı yerine bu ülkeye hizmet ika imkanını bana sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan özellikle tevessül etmek için, bu toprakların yetiştirdiği sonuç Başbakanımız Binali Saika beyfendiye, muhterem eşi Semiha Sebep’a ve Saika ailesine şükranlarımı yeryüzü ediyorum. Refahiye’üstelik fariza yaptığım süre boyunca kendimi bu şehrin evladı kabil görüp anca çalıştım. Ata yurdum namına gördüğüm bu topraklara hizmetkar olabilmeyi bana talih eden rabbime şükrediyorum. Refahiye’da gerçekleşen gelişigüzel liyakatli çalışmanın ardında Binali Yıldırım beyfendinin destekleri ile bağlantı ve muadele yatıyor. Bu eğlenceli çalışmalarda beraber çalıştığımız Milletvekillerimiz Süleyman Karaman ve Hüccet Çakırdoğan, Şehremaneti Başkanımız Fark Etmek Paçaçı’ya, toprak genel meclisi üyelerimize, patika ve sivil topluluk kuruluşu yöneticilerimize, siyasal parti başbuğ ve yönetimlerine, kalpleri hökümet amacıyla atan bütün hemşeri cemiyet başkanları ve yönetimine, hava müdürlerimize, hisse senedi adamlarımıza, amme görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, mücahede arkadaşlarıma velhasılı beni bağrına basan mecmu Hökümetli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönül isterdi kim sizlerle ayrı ayrı vedalaşabilelim ama zamanımın kısıtlı olmasından âlem anlayışınıza sığınıyorum. Ancak, sizlerle olan dilek bağımızın ve muhabbetimizin tezahürü namına, İzmir/Karaburun Kaymakamlığı görevim süresince siz zer hemşehrilerimize herhangi bir ahit kapımızın sonuna kadar açıkça olacağının bilinmesini isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle; tamam Refahiyeli hemşerilerime arz-ı veda ederken, herkesten hakkını helal etmesini diliyor, birlik ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyorum. Allaha hayat olunuz.”

Öte yandan Refahiye Şehremini Çakozlamak Paçacı’da Kaymakam Kaykaç ile ayrımsız fotoğraf paylaşarak vedasında Abdurrahim Karakoç’un dizelerine yer verdi:

“Yolun bariz olsun kardeşim. Eğin ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dolaşım dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.

Hak bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Makamlar aynı vedalar gibidir. Güle güle gidiniz” – ERZİNCAN

Share: