Isparta’da düzenlenen Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası, sona erdi.
Süleyman Demirel Atatürk Spor Salonu’nda tevhit edilen şampiyonada, 53 ilden 609 pakt yarıştı.
Büyük Erkekler kategorisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nden Mehmet Inanmış Polat birinci, Mamak Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Derneği’nden Kıymet Şantaş ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği’nden İsa Sağlam Kasap üçüncü oldu.
Kadınlarda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği’nden Hatice Pınar Yiğitalp bir numara, Ego Spor Kulübü Derneği’nden Sair Özbey ikinci, Gaziantep Uray Spor Kulübü Derneği’nden Beyza Ziya Genez ise üçüncü oldu.
Isparta’da 4 devir süren şampiyonada kategorilerinde dereceye giren sporcular şunlar:
Erkekler
58 kilo
1. İbrahim Öter – Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü Derneği
2. İshak Türksayar – Karatay Uray Spor Kulübü Derneği
3. Yunus Emre Attar – Karacadağ Spor Kulübü
68 kilogram
1. Ömer Furkan Kıray – Mamak Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü Derneği
2. Mücahit Ayaz – Çerkezköy Şampiyon Spor Kulübü
3. Emircan Turan – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği
80 kilo
1. Samet Ayaz – Çerkezköy Şampiyon Spor Kulübü
2. Talha Sarı – Ulaştırma Spor Kulübü
3. Yağmur Baran Parıltı – Hazar Özel Gençlik ve Spor Kulübü
+ 87 kilo
1. Hüseyin Patent Demircioğlu – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği
2. Erkan Evran – Denizli Aydoğdu Tekvando Spor Kulübü Derneği
3 . Serkan Çakırdoğan – Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
54 kilo
Mehmet Okan Dinçsoy – Ankara Bağlanak Tekvando Derneği
Furkan Ubeyde Çamoğlu – Gaziantep Uray Spor Kulübü Derneği
Hasan Ayaz – Cevat Çobanlı Ortaokulu Spor Kulübü Derneği
63 kilogram
Oğuzhan Kılıçkaya – Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü Derneği
Katı Yıkamak – Samsun Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü Derneği
Erkek K. Cebbar Karatay Belediye Spor Kulübü Derneği
87 kilo
Haktan Uygun – Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü Derneği
Mehmet Ağa Özdemir – İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Derneği
Orkun Coşkun – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği
Kadınlar
49 kilogram
Elif Sude Akgül – Davet Altın Spor Kulübü Derneği
Zeynep Katmerli – Anafartalar Spor Kulübü
Elif Çevik – Kayseri Melikgazi Belediye Spor Kulübü Derneği
67 kilogram
Işıl Galebe – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği
Şevval Düzenci – Kırklareli Bilgisizlik Spor Kulübü Derneği
Beyza Karabulu Ego Spor Kulübü Derneği
+ 73 kilo
Zehra Begüm Kavukçuoğlu – Davet Zer Spor Kulübü Derneği
Ayselnur Afiyet – Ego Spor Kulübü Derneği
Esra Akbulak – İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Derneği
46 kilogram
Cımbar Ögel – Etken Hayat Merkezi Cahillik ve Spor Kulübü Derneği
Canan Tarih – Çağrı Altın Spor Kulübü Derneği
Seher Bayındır – Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
53 kilo
Hatice Pazubent – Bay Asya Cahillik ve Spor Kulübü
Öykü Özbey – Ego Spor Kulübü Derneği
Elifnur Kaya – Sakarya Söylence Tekvando Spor Kulübü Derneği
73 kilo
Huriye Işıklı Ergin – Istanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği
Hatice Erdoğan – Bozüyük Tekvando Spor Kulübü Derneği
Dilara Arslan – Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü Derneği