Kut Partisi YİK Üyesi Mustafa Kamalak, partisinin Trabzon mülk kongresine katıldı

Mut Partisi Efdal İstişare Oturmuş (YİK) Üyesi Mustafa Kamalak, partisinin, dünyanın genişlik esaslı ve kuvvetli partisi olduğunu söyledi.

Kamalak, Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kurultay Merkezi’nde planlı Ongunluk Partisi Trabzon 9. Niteliksiz Kongresi’hangi katıldı.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın, milli rey temsilcilerine bıraktığı en cesim mirasın, düzenleme yapısı olduğunu belirten Kamalak, “Mazlum milletlerimizin imdadına koşacak kardeşlerim elbette kim Karadeniz orostopolluk dümen sahillere vuruyorsa sizler da o şekilde teşkilat haritanızı masanıza koyacaksınız. Teşkilatınızda ara var mı, ilk buna bakacaksınız. Karı, el, deneyimsizlik kolları hangi durumda, mahalle yönetiminiz var mı, kusur var mı, buralarda hiçbir kusur bırakmamak lazım.” dedi.

Kamalak, Kâm Partisinin, dünyanın arz doğru ve sağlam partisi olduğunu rapor ederek, şunları kaydetti:

“Birileri eksilmiş, yapraklar düşmüş mümkün amma unutmayın ki herhangi bir kışın böylecene tıpkısı ilkbahar vardır. Sakıt yapraklar yerini yenilerine bırakabilir, tek tereddüdünüz olmasın. Bu manada 6 liderin tıpkı masa etrafında bütün olması bence çokça önemli bir hadisedir. Niye? Zira hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Rahmetli Erbakan Hocamız ömrünün sonuna doğru şurası söylerdi, ‘Asla unutmayınız kim hepimiz bu milletin evlatlarıyız.'”

Mustafa Kamalak, Trabzon düzenleme mensuplarından seçime kadar muttasıl çalışmalarını bile istedi.

Konuşmaların ardından yegâne listeyle gidilen seçimde, Şakir Şahintaş yer başkanı seçildi.

Kongreye, Yomra Şehremini Mustafa Bıyık, siyasal parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile partililer katıldı.

Share: