Kuzeni yoluyla öldürülmüş Bahir, toprağa verildi

IĞDIR’ın Meyan ilçesinde, alacak meselesi yüzünden kuzeni Erdal Vural tarafından pompalı tüfekle vurulan Deniz Vural (26) toprağa verildi. Olayda yaralanan Deniz Vural’ın kardeşi Fakirlik Vural’ın ise hastanedeki tedavisi sürüyor.

Olay, 5 Ara akşamı Mabeyin ilçesine vabeste Yukarı Topraklı köyünde meydana geldi. Evli ve 3 bala babası Erdal Vural, 15 koyun karşılığında amcasının oğulları Bahir ve Hiçlik Vural’a ait sürüye yaz boyunca baktı. Ancak iddiaya bakarak kardeşler, Erdal Vural’a alacağı olan koyunları vermedi.

Dün akşam Erdal Vural, koyunları ahıra götüren kardeşlerin yanına gidip alacağını isteyince tartışma artık. Tartışma gücük sürede kavgaya dönüşünce Erdal Vural, pompalı tüfekle Deniz ve Adem Vural’a keder edip kaçtı. Karnından vurulan Bahir Vural olay durumunda yaşamını yitirdi. Omuzundan yaralanan Fıkdan Vural ise kaldırıldığı Iğdır Mehabet Hastanesi’nde tedaviye makbuz. Açıkgöz, olayların daha çok büyümemesi amacıyla köyde degaje düzenlilik önlemi aldı, Erdal Vural’ın yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

Hastanede yapılan otopsinin peşi sıra yakınlarına konfirmasyon edilen Deniz Vural’ın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

Share: