Makine mühendisi, 250 bin lira alacağını istediği üzere öldürülen

KOCAELİ’nin Haliç ilçesinde geri Cenk Taş’ın hareket yerinde F.C ve R.C. marifetiyle tabancayla vurularak öldürülmesine ilişik detaylar ortaya bundan sonra. Makine mühendisi olan Taş’ın, şüphelilere üretimevi kurulması üstüne himmet yaptığı, bu işten mütezayit alacağı olan 250 bin lirayı isteyince sâdır tartışmada öldürüldüğü belirtildi.

Olay, geçmiş Cenup Mahallesi Fatih Caddesi’nde meydana geldi. F.C. ve R.C. aralarında mülk meselesi nedeniyle münazaa mevcut Savaş Taş’a ait aksiyon adına geldi. İş yeri uğrunda başlayan tartışma çabucak kavgaya dönüştü. Yaşanan patırtı esnasında F.C. ve R.C., aksiyon yeri içerisine kaçan Uğraş Taş’a çığlık açtı. Cenk Taş, döş bölgesinden 3 kurşunla yaralandı. Bu sırada seken mermilerden biri dahi gelişim yeri çalışanı İ.K.’ye intişar etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Cenk Taş, kurtarılamadı. Olayın peşi sıra otomobille kaçan iki nahoş, Dilovası ilçesi harbi polis aracılığıyla yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Araba mühendisi olan ve güçlükle dışında birlikte bu soy üretimevi kurma çalışmaları yaptığı öğrenilen Kavga Taş’ın, 2 şüpheliye Ağrı’bile aynı fabrika kurulması ve makinelerin kurulumu üstüne mücahede yaptığı belirtildi. Cidal Taş’ın bu çalışmasından mütezayit kısaca 250 bin lira alacağını F.C ve R.C.’den talep ettiği, sâdır tartışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilişkin sormaca devam ederken ayağından yararlanan İ.K ‘nin durumunun bol olduğu bildirildi. Cenk Taş’ın ise yapılan ölü açımı sonrasında toprağa oluşmak, olmak üzere memleketi Malatya’ya gönderildiği rapor edildi.Share: