Malezya Kraliçesi Iskandariah: “Kapadokya’da devam etmek istiyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Muaheze Erdoğan’ın resmi davetlisi kendisine Türkiye’ye mevrut Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, Kapadokya’ya hayran kaldığını ve Kapadokya’da devam etmek istediğini söyledi.

Kraliçe Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Nevşehir gezisine evvel yerine Göreme Vazıh Hava müzesi ile başladı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile gelişigüzel Kapadokya bölgesini gezen Kraliçe, Göreme Açıkça Albeni Müzesini elektrikli nostaljik miftah ile dolaştı.

Göreme Açıkça Hava Müzesinde bulunan kiliseleri gezen Ece Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Kapadokya’ya hayran kaldığını ve burada peribacaları arasında gitmek istediğini söyledi. Peribacaları çok hoşuna giden Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah gazetecilerin “Kapadokya’yı bittabi buldunuz?” sorusuna, “Tarihi yerine bildik Kapadokya’yı daha öncede müracaat etmek isterim. Ankara’ya haddinden fazla mümasil olduğu için bu gün Kapadokya’yı başvurmak istedim. Üste esenlik açmak için tıpkı düz alıp, burada süregelmek istiyorum” dedi.

Kraliçe arada sırada Göreme Yıldızlı Albeni Müzesinde mevcut turistlere üstelik ahali sallayarak selamlaştı. – NEVŞEHİR

Share: