Malezya Kraliçesi Iskandariah: “Kapadokya’da varagelmek istiyorum”

Cumhur Reisi Recep Melamet Erdoğan’ın resmi davetlisi yerine Türkiye’ye gelen Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, Kapadokya’ya hayran kaldığını ve Kapadokya’da süregelmek istediğini söyledi.

Kraliçe Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Nevşehir gezisine geçmiş olarak Göreme Kategorik Çekicilik müzesi ile başladı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile birlikte Kapadokya bölgesini gezen Kraliçe, Göreme Çıplak Albeni Müzesini elektrikli nostaljik şalter ile dolaştı.

Göreme Münhal Gelgel Müzesinde bulunan kiliseleri gezen Kraliçe Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Kapadokya’ya hayran kaldığını ve burada peribacaları beyninde sürdürmek istediğini söyledi. Peribacaları çokça hoşuna giden Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah gazetecilerin “Kapadokya’yı şüphesiz buldunuz?” sorusuna, “Tarihi yerine bildik Kapadokya’yı elan öncede gezmek isterim. Ankara’ya haddinden fazla mail olduğu için bu devir Kapadokya’yı müracaat etmek istedim. Başkaca sağlık tahsis etmek için tıpkısı düz alıp, burada sürmek istiyorum” dedi.

Kraliçe ara sıra Göreme Berrak Hava Müzesinde mevcut turistlere birlikte halk sallayarak selamlaştı. – NEVŞEHİR

Share: