Mânialı bakım evine belediye engeli

Bolu Belediyesi, Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Nehari Bakım Rehabilitasyon ve Karı Danışmanlığı Merkezinin boşaltma edilmesini istedi.

Bolu Uray tarafından 2019 yılında teşrikimesai protokolü ile Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Karı Danışmanlığı Merkezi kendisine kullanılmak amacıyla tahsis edilen Mehmet Akif Kültür Merkezi, 3 yıldır engellilere ve ailelerine bakım veriyor.

Bu yıl tahsis süresini uzatmayan belediyenin, Bakanlıktan binanın tahliye edilmesini istemesi de mânialı vatandaşlar ve ailelerini endişelendirdi. Belediyenin bu talebine tepki gösteren engelli vatandaşlar ve aileleri, binanın nikah salonu yerine uray aracılığıyla kiralanacağını kanıt etti. Çocuklarının gelişimi için haddinden fazla kocaman olan merkezin tahliye edilmesi yerinde mağdur olacaklarını belirten engelli vatandaşların aileleri, Bolu Belediyesinden bu kararı kafasız çekmesini istedi.

Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının Seyit- Avşar Mahallesinde yapmayı planladığı Kemiksiz Hayat Merkezi ve Yatısız Hizmet Merkezi ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı ve 15 ay içerisinde birlikte tamamlanacağı duyumunu düz aileler, sakat yakınlarının nazik mağdurluk yaşamaması için binanın yararlanma süresinin uzatılmasını arzu etti. – BOLU

Share: