Martir Çeri İsmail Ünal son yolculuğuna uğurlandı (2)

El-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Piyon Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın cenazesi, memleketi Giresun’da toprağa verildi.

Şehit Ünal (21) amacıyla Güce ilçe merkezinde düzenlenen törene, ailesi ve yakınlarının beraberinde Giresun Valisi Enver Adlı, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Bedel Aydınlık ve Sabri Öztürk, SELIM Fırka İstanbul Saylav Hasan Turan, CHP Giresun Mebus Necati Tığlı, Giresun Cingöz Toprak Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, amme gelgel ve kuruluşlarının temsilcileri, politik partilerin toprak başkanları ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Törende şehidin kardeşi Sudenaz Ünal ağabeyinin resmini taşıdı, cet Fehmi Ünal ise oğlunun askeri beresini taktı.

Oğlunun tabutuna sarılan temel Duyma Ünal, ağlamayacağını anlatım ederek, şunları söyledi:

“Askerim, yavrum. Sen beni on paralık utandırmadın. Koç askerim benim. Sen gittin amma senin kabilinden niceleri var yavrum. Beni gururlandırdın, Cenabıhak dahi seni gururlandırsın. Yavrum ben seni vatana feda ettim. Bin modül, on binlerce elan var senden. Yavrum, vatan esen olsun. Sen temas antlaşma benim içimde, kalbimdesin yavrum. Bu senin damatlığın yavrum. Sen damatlığını giydin çocuğum. ‘Hayalimin peşinde koşacağım.’ dedin, koştun yavrum. Cenabıhak seni Sefir Efendimize yandaki eylesin. Bize nazik benzeri gurur bıraktı. Tek boynunuzu eğmeyin.”

Kılınan cenaze namazının peşi sıra martir Ünal’ın naaşı, Espiye ilçesindeki Çam Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Share: