Mekan Kafe Aşçı engellileri ağırladı

Van’da Mekan Cafe Lokanta, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Haset’ dolayısıyla engelli bireyleri ağırladı.

Kurulduğu günden itibaren ön halkına nitelikli hizmet sunan Mekan Kafe Restoran, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Haset’ çerçevesinde Özel Van Umum Ele Özel Terbiye ve Rehabilitasyon Merkezinde artan sakat bireyleri ağırladı. Içtimai güçlük projesi çerçevesinde böyle tıpkı etkinliğin düzenlendiğini ifade eden İşletme Müdürü Dünya Akbal, “Hususi gereksinimli bu çocukların gönlümüzdeki yeri çok değişik. Yeter kim gönüller, yürekler mânialı olmasın. En büyük engel sevgisizliktir. Engelleri hep birlikte aşabiliriz. Hemen bugün değil sabah akşam kardeşlerimizin yanındayız. Ben bu duygularla davetimizi kırmayıp, kafemizi şenlendiren yekpare engellilere teşekkürname ediyorum” dedi.

3 Fasıla Acun Engelliler Günü sebebi ile planlı programların toplumsal bilincin artmasına ulama sağlayacağına inandıklarını aktaran Rehabilitasyon Müdürü Sınırlanmış Taş ise “Bu sebeple bugün burada bizleri ağırlayan Mekan Kafe işletmecilerine ve çalışanlarına teşekkürname ediyor, bu duyarlılıklarından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Engelli bireylerin sosyal yaşam ve yevmiye yaşamda karşılaştıkları engelleri nüfuz etmek üzere sonsuz bire bir ceht içerisinde olduklarının altını çizen Taş, “Bizlere düşen de kendimizden kaynaklanan seçkin soy engeli ayırt edip bu engeli ortadan bağışlamak amacıyla lüzumlu içtimai hareketi başlatmamızdır. Tığ iyileştirme merkezlerinin amacı, toplumumuzda canlı sakat bireylerin bedenî, duygusal, kognitif, içtimai, kültürel, terbiyevi gelişimlerini destekleyerek yaşam kalitelerini arttırmak ve içtimai hayatın gelişigüzel alanında bağımsızlaştırmaktır. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız” diye konuştu. – VAN

Share: