Mektepli dostu büyükşehir belediyesi eğitime bile sefer açtı

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki mektepli dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Seyrani Kampüsü girişi ile cadde bağlantısına bin 200 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirerek eğitim için ‘kat’ katkısında bulundu.

Ücretsiz bakım ve tenzilat içeren katkılar ile kırtasiye, akarsu faturası, nakdi bindi kadar eğitim yardımlarının birlikte eğitim bilimi konusundaki altyapı faaliyetleri ile birlikte desteğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede Develi ilçesindeki Kayseri Üniversitesi Seyrani Kampüsü içerisinde el çalışması yaparak öğrenciler üzere sunturlu ve konforlu muvasala imkanı sağladı.

ASFALTLAMADA EĞİTİM DA UNUTULMADI

Devamlı namına gelişen ve genişleyen Kayseri’üstelik, bakir yol yapımı ile kat restorasyon çalışmaları çerçevesinde serilen asfalt miktarında sonsuz namına artış yaşanırken, 3 sene içerisinde site merkezinde 585 bin ton asfalt serimi yapılan Kayseri’üstelik, eğitim alanındaki ihtiyaçlar doğrultusunda bile asfalt çalışması yapılıyor. Bu çerçevede Seyrani Kampüsü girişi ile cadde bağlantısına bin 200 titrem ısıdam asfalt serimi yapılarak öğrencilere konforlu ve emin tıpkı ulaşım fırsatı sunuldu.

BÜYÜKŞEHİR EĞİTİM YARDIM VE DESTEKLERİ İLE HER DEVIR ÖĞRENCİNİN YANINDA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Komutan Büyükkılıç’ın talimatı ile su faturalarının yarısının karşılanma desteği, yemek ve spor tesislerinde yüzdelik 25 indirim desteği, indirimli mahiye sürdürüm kartı ücretinin 155 TL’den 100 TL’ye tenzilat katkısı, antrparantez önce, orta ve lisede tahsil gören gerekseme sahibi öğrencilerin kırtasiye giderlerinin karşılanması, darülfünun öğrencilerine ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti ile ısıdam çorba hizmeti ve ihtiyaç sahibi 10 bin öğrenciye, mektepli başı 4 bin TL başlamak üzere bütün 40 milyon TL’lik bindi ile stabil çok konuda eğitimin ve öğrencinin birlikte olduğunu gösterdi. – KAYSERİ

Share: