Mersin Ağacı haberleri… ‘Terra Madre Rum İzmir 2022’ Fuarı’nda Mersin Rüzgarı

Sazak Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ve dünyanın mukavim çokça yerinden amiyane üretici, kooperatif ve tarımla ait sivil toplum kuruluşunun katıldığı Terra Madre Küçük Asya- İzmir 2022 Fuarı’na katılarak, Mersin Ağacı’i ve Mersin Ağacı tarımını katılımcılara tanıttı.

Dünya genelinde gastronominin en mefret etkinliği olarak akseptans edilen Terra Madre fuarında açılan Mersin Büyükşehir Belediyesi standına; Mersinden Karı Kooperatifi, Tarsus Eshab-ı Keyf Kooperatifi, Mutluluk Kadın Kooperatifi, Anamur Karı Kooperatifi, Mutluluk Zirai Kooperatifi ve Mezitli Kooperatifi alay malay katılma sağladı.

ŞAHUTOĞLU: “BELEDİYEMİZİN TARIMSAL ÇALIŞMALARININ TANITIMINI YAPTIK”

Fuara ilişik bilgelik veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanvekili Selçuk Şahutoğlu, “Asıl temanın tarım ürünleri olduğu bu fuarda, biz birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi kendisine Zirai Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yapmış olduğu projeler ile icraat için, katılımcılara brifing ve değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Fuarda slow foot birliklerinin, kooperatiflerin, bire bir zamanda hasis üreticilerin ve tarımla ait sivil topluluk kuruluşlarının hepsinin tıpkı araya gelmesi ile oluşan tıpkı bahir olduğunu belirten Şahutoğlu “Mersin Büyükşehir Belediyesi standımızı kestirmece 3 bin gönül ziyaret etti. Bu organizasyonda hem projelerimizi değerlendirme, tekrar gözden nakil, hem dahi katılımcılarla düşünüm alışverişinde bulunduğumuz yassı oluştu. Tarımın, kooperatifleşmenin, birleşmenin, ahali emeğinin akıbet etap majör olduğu bugünlerde bu form fuarların gerçekleşmesinin, hem üreticiler açısından hem birlikte katılımcılar açısından sonuç merhale kebir olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: