Mersin haberleri! Mersin Ağacı Büyükşehir, Deforme Reşit 300 Km Sefer Çizgisini Yeniliyor

Sazak Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Ofis Müdürlüğü ekipleri, site genelindeki 14 değişik güzergahta deforme ergin öğün çizgilerini yeniliyor.

Mücahede kapsamında; deforme reşit, görünürlüğünü yitirmiş öğün çizgileri, kez çizgi bozma makinesi ile silinerek, hesabına sarı termoplastik kere cızık boyası uygulaması yapılıyor. 4 ay süresince devam edecek emek kapsamında, toplanmış 65 bin metrekare iz uygulaması yapılacak.

ÇALIŞMALAR, TRAFİĞİN PAHAL ETKİLENMEMESİ İÇİN TÜN SAATLERİNDE YAPILIYOR

Ekipler, trafiğin yapılacak çalışmalardan damarli etkilenmemesi için çalışmaları trafiğin daha birkaç olduğu şeb saatlerinde yapıyor. Mesai kapsamında trafiği bölümsel namına kapatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir tane şeridi trafiğe kapatıp, görgülü gidiş geliş römorku ile trafiği farklı şeritlere yönlendiriyor.

Büyükşehir ekipleri çalışmalarını Mersin Ağacı merkezde; GMK Bulvarı’nda Makine İkmal Kavşağı ile Çeşmeli Kavşağı ortada, İsmet İnönü Bulvarı’nda Abide Kavşağı ile Macit Özcan Tesisleri arasında, Adnan Menderes Bulvarı’nda Hilton Oteli ile Babil Kavşağı beyninde, Vatan Caddesi’nde GMK Bulvarı ile Otoban beyninde, Turgut Özal Bulvarı’nda Hal Kompleksi ile Meşot ortada,  26. Ana Yol’de 17. Cadde ile Otoban ortada, Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 34. Cadde ile 17. Cadde beyninde sürdürüyor.

Tarsus’ta dahi emek gerçekleştiren ekipler; İsmet Vakur Bulvarı ile Taşti beyninde, Gazi Vakarlı Bulvarı, Mavi Bulvar, Muvaffak Uygur Caddesi, Atatürk Caddesi ve Son Teşrin Ekenler Bulvarı’nda çalışmalarına bitmeme ediyor.

“120 GÜNDE, 14 FARKLI NOKTADA, 300 KM KAT ÇİZGİSİ ÇİZECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi mühendislerinden İbrahim Ünlü, yollardaki çizgileri yenilediklerini dile getirerek, “Bu kapsamda 14 ayrımlı güzergahta kere çizgilerini yeniliyoruz. 65 bin metrekare deforme reşit posta çizgilerini silip, gene 65 bin metrekare solgun termoplastik boya ile aplikasyon yapıyoruz. 65 bin metrekare, kestirmece yerine 300 kilometre yola istikbal ediyor. Çalışmamız 120 aktarılma sürecek. 14 ayrımlı güzergahımız var.  Çalışmalarımızı, trafiğin inatçi etkilenmemesi adına, trafiğin elan birkaç korkulu olduğu gece saatlerinde sürdürüyoruz. Esasen bu mesai kapsamında, trafiği kısmi olarak kapatacağız. Yegâne şeridi trafiğe kapatacağız. Işıklı gidiş geliş römorkuyla diğer şeritlere manipülasyon yapacağız” dedi.

Share: