Mersinli hastalanmış Lokman Doktor Van Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

Mersinli züğürt Lokman Hekim Van Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

VAN – Mersin Ağacı’üstelik glomus tümörüne yakalanan Ayşe Şeker isimli vatandaş, Lokman Hekim Van Hastanesinde yapılan muvaffakiyetli ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Sazak’da eğleşme eden Ayşe Durdu Şeker Hastalığı (32), glomus tümörüne yakalandı. Mersin Ağacı’bile cerrahi müdahale olan Şeker, beniz felci geçirdi. Elan sonradan operasyon olduğu kavuşum az buçuk daha aşağısında tekrar glomus tümörü çıkması nedeniyle arayışa geçti. Mersin, Ankara ve İstanbul ilkin kalkmak üzere birçok hastaneye başvuran Şeker Hastalığı, umduğunu bulamadı. Son olarak içtimai medyada arayışa geçen Şeker Hastalığı, Lokman Hekim Van Hastanesinde geçirdiği muvaffakiyetli ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada kâin Lokman Hekim Van Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Ayşe Durdu Şeker Hastalığı’in henüz geçmiş geçirdiği ameliyattan ortalık çok korktuğunu tabir ederek, “Hastamız, önceden glomus tümörü ile ilişkin benzeri cerrahi müdahale geçirmiş ve faaliyetler sonrası komplikasyon mütekâmil. Hem tümörü çıkaramamışlar hem de hastamızın göz kapağı tüm kapanmıyor ve konuşurken ağzında dahi kayma oluyor. Böyle bire bir karışıklık geliştiği için hastamız korkuyordu. Tabi bu ameliyatlar; hayati riski olan ve haddinden fazla yoğun komplikasyonu olan ameliyatlar amma bu asıl problemler dahi hastanın avlu kalitesini etkileyen durumlar. Hastamız geldiği zaman ameliyatını yaptık ve hiçbir istenmeyen durum dahi gelişmedi. Bugünde taburcu ediyoruz” dedi.

“Glomus tümörü, tecrübesi olmayan tıpkısı insanın yapacağı tıpkısı işler değil”

Glomus tümörü ameliyatının zorluklarına vurgu yapan Dr. Başel, “Şimdiye büyüklüğünde 250’ye yakın vakamız oldu. Bu çokça çetin benzeri kol. Dünyada arz faziletli kol yine bana ilişik olup 120 vakalık bir seriydi. Şu anda 250 vaka içerisinde, özellikle haricen mevrut hastalarımızın nazik tıpkı kısmı ‘masada kalır, katre tamam, kırıcı komplikasyonlar gelişir’ denilen hastalar. Bunlardan birçoğunda tek dava yaşamadık. birkaç şerha ufak tefek sorunlarımız oldu ama bu kadar ağırını hiç görmedik. Bu, çok hikâye yapmamızın verdiği aynı tecrübeden kaynaklanıyor. Eğer tıpkı doktor henüz ilkin bu glomus tümörü operasyonu yapmadıysa, özellikle şişman tümörlere dokunulmaması geçişsiz. Zira tecrübesi olmayan insanın yapacağı bir operasyon değil bu. İşte böyle bedelini hastalarımız gösterişli tıpkı şekilde ödüyorlar. Şu anda bunun tıpkısı telafisi da bulunmayan. Gailesiz hastamız variyet boyu bu şekilde sürmek zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.

“Yüzde 90 ‘masada kalırsın’ dediler”

Ayşe Durdu Şeker Hastalığı ise Mersin Ağacı’dahi henüz evvel geçirdiği operasyon sonucu nüzullü kaldığını belirterek, “Benim kulaklarımda dava vardı. Kulakta olduğu için Mersin’bile cerrahi müdahale oldum. Orada yüz felci oldum ve ölümden döndüm. Bu nedenle orada kalkışmak istemedim. Boynumdaki de daha sonradan oldu. Mersin Ağacı, Ankara ve İstanbul’a kadar herhangi bir yere CD’lerimi yolladım ama etibba yanaşmadı. Yüzdelik 90 ‘masada kalırsın’ dediler. Eşimin yeğeni Halil Başel Hocamızı buldu. Allah razı olsun. Onun sebebiyle çok iyiyim şükürler olsun” dedi.

Ayşe Durdu Şeker Hastalığı’in eşi Anlaklı Şeker Hastalığı üstelik, hastaların apayrı bir yere gitmelerine lüzum kalmadığını, istek rahatlığıyla Van’a gelebileceklerini vurgulayarak, “Bu hastalıkla ilgilendiren tek yere gitmeye lazım bulunmayan. Halil Hocayı bulsunlar yeter. Hem hamaset veriyor hem çokça mebzul aynı doktor. O yüzden apayrı yere gitmesinler” diye konuştu.

Share: